Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi GłogówW poniedziałkowy poranek indeks WIG20 otwiera się ze stratą 0,15% i spada poniżej poziomu 2070 pkt. Na rynku dominują spadki, a w gronie spółek wzrostowych wyróżniają się jedynie akcje KGHM rosnące o ponad 1%, w tym samym czasie Alior Bank stara się odrabiać straty i rośnie o skromne 0,4%. Po stronie spadkowiczów Orange Polska osuwa się o 1,42% a akcje mBanku tracą równy 1%.


WIG20 powraca do sierpniowych minimów. Co dalej z indeksem?

„Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,91% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 073,11 pkt w piątek, 6 grudnia. Indeks giełdowy WIG30 spadł o 0,49% i osiągnął poziom 2 380,65 pkt. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia 0,61% i osiągnął 55 994,68 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1 012,05 mln zł, a największe zanotował PKN Orlen – 281,5 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 143 spółek, 175 spadły, a 134 nie zmieniły się” – komentował Adam Rak na antenie Comparic24.tv w porannym przeglądzie rynku giełdowego.

Piątkowa deprecjacja o niemal 1% spowodowała, że indeks giełdowy WIG20 znalazł się na najniższych poziomach od początku sierpnia. Notowania testują obecnie ważną strefę wsparcia i jeżeli ta zostałby pokonana, to nie można wykluczyć dalszej i silniejszej deprecjacji – w okolice psychologicznej bariery 2000 pkt.:

Indeks WIG20 kontynuuje w poniedziałek spadki z zeszłego tygodnia
Indeks WIG20 kontynuuje w poniedziałek spadki z zeszłego tygodnia

KGHM kontynuuje odbicie, Orange Polska liderem spadku

Po teście lokalnych na początku minionego tygodnia, akcje KGHM zyskiwały silnie i w poniedziałek kontynuują aprecjację. Nie zmienia to faktu, że notowania nadal muszą stanąć przed lokalnym oporem w okolicach 97 zł. Jest to warunek konieczny jeżeli wartość akcji spółki ma ponownie przetestować tegoroczne maksima na 112 zł.

W momencie gdy KGHM jest liderem wzrostów, akcje Orange Polska znajdują się po spadkowej stronie rynku. Jest to jednak korekta na wysokości poziomu 7 zł po zeszłotygodniowych wzrostach na czerwcowe maksima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin posiada wartość ekonomiczną, stwierdza sąd w Korei Południowej
Następny artykułKurs funta (GBPUSD) drożeje przed wyborami w Wielkiej Brytanii. Polski (PLN) złoty pod presją
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here