Naga MarketsWIG20 spada od 4 dni. Akcje Alior Banku liderem otwarcia, PKN Orlen najsilniej traciW środę polska GPW rozpoczyna dzień od skromnych spadków, a indeks WIG20 osuwa się poniżej poziomu 1600 pkt., tracąc czwarty dzień z rzędu. W pierwszych minutach sesji liderami aprecjacji były akcje Alior Banku (+2,5%), natomiast p stronie spadkowiczów dominowały akcje PKN Orlen (-2,3%) oraz Orange Polska (-1,3%).

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,11% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 598,84 pkt we wtorek, 5 maja.
  • W środę WIG20 dokładał o poranku kolejne 0,5% do wtorkowych spadków, w szerokim ujęciu nadal utrzymana jest jednak konsolidacja
  • PKN Orlen we wtorek notował największe obroty (80,62 mln zł), a w środę traci najsilniej w gronie 20 największych spółek (dane na godzinę 09:03).

WIG20 traci pomimo optymizmu na Wall Street

Kontrakty terminowe na S&P 500 zyskują w środę około 0,7%, jednak polski WIG20 otwiera się w połowie tygodnia z półprocentową stratą, testując poziomy poniżej 1600 punktów. Z perspektywy długoterminowej niewiele się jednak zmienia, a indeks blue chipów od ponad miesiąca przesuwa się bokiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z rynkowego punktu widzenia trudno mówić o zmianie układu technicznego. W poniedziałek otworzyliśmy się luką spadkową blisko 1600 pkt., a wtorkowy handel również mijał blisko tego zakresu. WIG20 kontynuuje konsolidację w zakresie 1550-1670 pkt.

WIG20 nadal w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com
WIG20 nadal w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Lokalnie, w zakresie WIG20, najsłabszą składową były akcje CCC, notujące 3,6% spadku. Co ciekawe LPP rosło o 2,6% (wicelider indeksu), co skłania do założenia, iż nie była to kwestia perspektyw handlu w ponownie otwartych galeriach. W zakresie mniejszych walorów warto wspomnieć o ponad 10% spadkach akcji XTB po tym jak na rynku pojawiły się informacje o budowanie tzw. ABB (przyspieszona księga popytu/sprzedaż akcji) przez Enterprise Investors na ponad 19 mln akcji – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Lotos, Orange Polska i PKN Orlen w gronie głównych spadkowiczów

Zgodnie z danymi portalu TopStock.pl, po godzinie 09:03 najsilniej w ramach WIG20 traciły akcje Lotosu (-1,24%), Orange Polska (-1,31%) oraz PKN Orlen (-2,31%). Po stronie rosnących dominował natomiast Alior Bank (+2,49%), a Play rósł o 0,75%.

Akcje PKN Orlen kontynuują konsolidację podobnie jak sam indeks, jednak w środę osuwają się poniżej poziomu 60 złotych i testują najniższe poziomy od 28 kwietnia, wraz ze strefą wsparcia obowiązującą od luki hossy sprzed niemal 5 tygodni.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed | btc prognozy | bitcoin aktualności | akcje cdr | s&p 500 notowania | akcje bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGrupa Redan otrzymała wsparcie na wynagrodzenia i subwencję z PFR
Następny artykułKurs funta (GBPPLN) nadal w konsolidacji. Para z brytyjską walutą pozostaje w zakresie 5,20 PLN
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here