Naga MarketsWIG20 spada na najniższe poziomy od 3 lat! PKN Orlen liderem sesji, akcje PGNiG oraz JSW silniej tracąW trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 testował poziom 2040 pkt. pogłębiając tegoroczne minima i spadając do obszarów cenowych obserwowanych ostatni raz w styczniu 2017 roku, czyli niemal 3 lata temu. W środę spadki są kontynuowane i benchmark polskiej giełdy traci 0,4% po godzinie 11:00. Liderem spadków są akcje PGNiG oraz JSW tracące około 2%, po stronie wzrostowej wyróżnia się natomiast PKN Orlen.


WIG20 traci czwartą sesję z rzędu. Indeks zatrzymał się na minimach z sierpnia

„Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,6% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 054,11 pkt we wtorek, 10 grudnia. Indeks giełdowy WIG30 spadł o 0,58% i osiągnął poziom 2 359,92 pkt. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,46% i osiągnął 55 609,32 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 654,99 mln zł, a największe zanotowało PKN Orlen – 98,9 mln zł. Na GPW we wtorek wzrosły ceny akcji 128 spółek, 173 spadły, a 150 nie zmieniły się” – podsumowywała wtorkową sesję Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv.

WIG20 testował poziom 2040 pkt., sesja zamykała się jednak wyżej, nad minimami rysowanymi pod koniec sierpnia bieżącego roku. Ich strefa nadal pełni rolę wsparcia, nie zmienia to faktu, że indeks polskich blue chipów w środę kontynuuje spadki i gdyby nie jedna sesja wzrostowa z zeszłego czwartku, miałby na swoim koncie serię ponad dwóch tygodni ciągłej deprecjacji:

WIG20 znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym
WIG20 znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym

W środę spadki sięgają 0,4%, a wśród składowych indeksu dominuje kolor czerwony – pięć z wszystkich spółek wchodzących w jego skład traci ponad 1%.

Akcje PGNiG oraz JSW liderami środowych spadków, kurs PKN Orlen odbija o 1,4%

Obok WIG20 spadki kontynuuje PGNiG, który w środę pogłębia dynamiczną wyprzedaż i testuje ponad siedmioletnie dołki. Akcje spadają w okolice okrągłego poziomu 4 zł i w tym momencie niewiele wskazuje na to, że cokolwiek będzie w stanie zatrzymać spadające noże.

Po stronie liderów środowych spadków znalazły się również akcje JSW, w ich przypadku widać jednak stabilizację w ramach konsolidacji, która rysuje się na lokalnych dołkach od początku października. JSW testuje w połowie tygodnia poziom 20 zł.

Chociaż PKN Orlen zyskuje najmocniej w środę, to sytuacja na wykresie z pewnością nie wygląda dobrze. Po rozrysowaniu sporej luki spadkowej będącej efektem informacji o chęci przejęcia spółki Energa, akcje PKN poruszają się poniżej poziomu 82 zł, który stanowi obecnie ważną strefę oporu. Spółka korzysta ze wsparcia minimów z okresu zeszłorocznych wakacji na granicy okrągłego pułapu 80 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here