Naga MarketsDzisiejsza sesja na rynku akcji w Europie rozpoczęła się mieszanie. Niemniej ostatecznie to kupujący utrzymali przewagę do końca dnia i główne europejskie indeksy giełdowe zamknęły się na plusie. Niemiecki DAX dodał 0,8%, z kolei francuski CAC40 zamknął się 0,31% wyżej, a londyński FTSE100 zyskał 0,5%. Wzrosty obserwowaliśmy także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek dodał 0,8%.

Niewykluczone więc, że korekta z jaką mieliśmy do czynienia w ostatnich dniach została wykorzystana do zakupów. Wśród polskich blue chipów aż 17 spółek zakończyło sesję na plusie, jedna zamknęła się bez zmian, a dwie przeceniły się, jednak nie więcej niż 0,3%. Największe wzrosty obserwowaliśmy na akcjach Lotosu (+3,88%) i Santander Banku (+3,52%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj prezes Fed -Jerome Powell powiedział, że stopy procentowe zostaną bliskie zera przynajmniej do momentu osiągnięcia pełnego zatrudnienia, dziś dodał także, iż osiągnięcie celu inflacyjnego może potrwać nawet dłużej niż trzy lata. Powiedział on także, że chwilowe skoki inflacji nie są problemem i gospodarka jest jeszcze daleka od osiągnięcia celów banku centralnego, co oznacza stabilizację polityki. Inwestorzy pozytywnie odebrali te słowa i ponownie zaczęli kupować akcje.

Patrząc na rynek za oceanem, najlepiej radzi sobie indeks małych spółek – Russell 2000, który rośnie ponad 2%.  Niemniej na uwagę zasługuje także Dow Jones, który co prawda rośnie “jedynie”1%, jednak znalazł się on na najwyższych poziomach w historii. Korekta na przemysłowym indeksie składającym się z 30 spółek nie trwała więc długo. Wzrosty na S&P500 wynoszą 0,8%, z kolei Nasdaq rośnie nieco ponad 0,5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here