Naga MarketsWe wtorek, o godzinie 09:25, indeks WIG20 tracił 0,55% spadając w okolice poziomu 2090 pkt., kontynuując swoją niekorzystną passę rozpoczętą w drugiej połowie lipca. W tym czasie benchmark polskich blue chipów tracił już ponad 11% i zbliżył się do ważnego wsparcia z października 2018 roku. W godzinach przedpołudniowych traci większość akcji wchodzących w skład indeksu, z czego najsilniej Lotos oraz Orange Polska.


WIG20 coraz bliżej psychologicznej bariery 2 tys. pkt.

Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 2080 pkt., obserwowanego ostatni raz w październiku 2018 roku. Jeżeli strefa zostanie wybita – a patrząc na dynamikę spadków wiele na to wskazuje – wtedy warszawska giełda otworzy sobie drogę do spadków w stronę 2000 pkt., psychologicznego poziomu ostatni raz testowanego na początku 2017 roku:

WIG20 silnie traci kolejną sesję z rzędu
WIG20 silnie traci kolejną sesję z rzędu

Więcej o perspektywach indeksu WIG20 oraz akcji technicznej najciekawiej prezentujących się spółek w porannym programie opowiada Adam Rak:

Akcje Orange tracą najsilniej od marca, Lotos testuje poziomy z maja

W związku z wtorkową wyprzedażą o 2,3%, akcje Lotosu wybijają sierpniowe minima i schodzą do najniższych poziomów od połowy maja bieżącego roku. Kolejna strefa wsparcia (po wybiciu obecnej pod 82 zł) znajduje się na wysokości maksimów z września i października, w okolicach 76 złotych za akcję:

Lotos w kierunku poziomu 76 zł? Akcje LTS D1
Lotos w kierunku poziomu 76 zł? Akcje LTS D1

Jeszcze silniej, bo o niemal 3%, osuwają się akcje Orange Polska. Spółka notowała w poniedziałek najsilniejszą jednodniową deprecjację od końcówki marca, a wtorek przynosi ruch o podobnej dynamice, przybliżając cenę do lipcowych minimów na 6,125 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here