Naga MarketsWe wtorek, o godzinie 09:25, indeks WIG20 tracił 0,55% spadając w okolice poziomu 2090 pkt., kontynuując swoją niekorzystną passę rozpoczętą w drugiej połowie lipca. W tym czasie benchmark polskich blue chipów tracił już ponad 11% i zbliżył się do ważnego wsparcia z października 2018 roku. W godzinach przedpołudniowych traci większość akcji wchodzących w skład indeksu, z czego najsilniej Lotos oraz Orange Polska.


WIG20 coraz bliżej psychologicznej bariery 2 tys. pkt.

Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 2080 pkt., obserwowanego ostatni raz w październiku 2018 roku. Jeżeli strefa zostanie wybita – a patrząc na dynamikę spadków wiele na to wskazuje – wtedy warszawska giełda otworzy sobie drogę do spadków w stronę 2000 pkt., psychologicznego poziomu ostatni raz testowanego na początku 2017 roku:

WIG20 silnie traci kolejną sesję z rzędu
WIG20 silnie traci kolejną sesję z rzędu

Więcej o perspektywach indeksu WIG20 oraz akcji technicznej najciekawiej prezentujących się spółek w porannym programie opowiada Adam Rak:

Akcje Orange tracą najsilniej od marca, Lotos testuje poziomy z maja

W związku z wtorkową wyprzedażą o 2,3%, akcje Lotosu wybijają sierpniowe minima i schodzą do najniższych poziomów od połowy maja bieżącego roku. Kolejna strefa wsparcia (po wybiciu obecnej pod 82 zł) znajduje się na wysokości maksimów z września i października, w okolicach 76 złotych za akcję:

Lotos w kierunku poziomu 76 zł? Akcje LTS D1
Lotos w kierunku poziomu 76 zł? Akcje LTS D1

Jeszcze silniej, bo o niemal 3%, osuwają się akcje Orange Polska. Spółka notowała w poniedziałek najsilniejszą jednodniową deprecjację od końcówki marca, a wtorek przynosi ruch o podobnej dynamice, przybliżając cenę do lipcowych minimów na 6,125 zł za akcję.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here