Naga MarketsAkcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuW trakcie wtorkowego otwarcia sesji indeks WIG20 zyskuje 0,1%, a zdecydowanym liderem przedpołudnia są akcje Play, które zyskują ponad 4% w reakcji na pozytywne wyniki kwartalne. Wśród składowych głównego indeksu polskiej GPW najgorzej radzi sobie natomiast PKN Orlen osuwający się o około 1%.


Indeks WIG20 nadal na wysokości ważnego wsparcia

WIG20 kolejny dzień z rzędu testował wsparcie na wysokości minimów z października zeszłego roku, co pozwoliło na wyraźniejsze odbicie we wtorek i powrót nad poziom 2100 pkt. Nie zmienia to jednak faktu, że indeks blue chipów ma za sobą jeden z najgorszych miesięcy w ostatnich kwartałach i odrobienie serii dynamicznych spadków będzie zdecydowanie trudniejsze niż po deprecjacji z maja:

WIG20 stabilizuje się na wysokości październikowych minimów
WIG20 stabilizuje się na wysokości październikowych minimów

Słabej kondycji WIG20 z całą pewnością nie poprawia utrzymujący się konflikt na linii USA oraz Chin, który rozlewa niepewność na międzynarodowe rynki. W efekcie gdy traci giełda w Stanach Zjednoczonych, przekłada się to na spadek sentymentu również na Starym Kontynencie, ciążąc i tak będącemu w tyle do zagranicznej konkurencji WIG20.

Więcej na temat wtorkowej sesji oraz o wynikach spółek takich jak Play, Wirtualna Polska i Assecco w porannym programie Adama Raka z Comparic24.tv:

Akcje Play silnie w górę dzięki zyskowi netto w wysokości 253,8 mln zł

“Zysk netto w drugim kwartale wzrósł do 254 mln zł (+27,1% r/r) i do 467 mln zł w pierwszych sześciu miesiącach roku (+32,6% r/r), odzwierciedlając poprawę EBITDA, a także niższe koszty finansowe netto, częściowo skompensowane wyższymi kosztami amortyzacji”- poinformowała spółka w komunikacie.

Od strony technicznej, na wykresie powstała wyraźna luka wzrostowa, a cena powraca nad strefę oporu wyznaczaną przez poziom 31 złotych. Co prawda wykres nadal przesuwa się w ograniczonej czasowo formacji klina, jednak akcje Play przybliżyły się do wybicia jego górnej bandy po dwóch udanych testach dolnego ograniczenia:

Play silnie zyskuje dzięki wynikom kwartalnym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here