Naga MarketsWIG20 skromnie koryguje. Akcje CCC i Alior Banku silnie w górę, traci PlayPodczas środowego otwarcia sesji na GPW, indeks WIG20 tracił skromne 0,11%, utrzymując się nad wybitym oporem 1700 pkt. Liderem wzrostów, kolejny dzień z rzędu są akcje CCC (+5,12%), a w ich ślady podążał między innymi Alior Bank (+4,18%). Zgodnie z danymi na godzinę 09:08, w ramach indeksu polskich blue chipów traciło tylko pięć spółek, a najsilniej osuwały się akcje Play oraz CD Projekt (równo po 0,61%).

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 3,95% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 709,71 pkt we wtorek, 26 maja.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 363,62 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 176,36 mln zł.
  • WIG20 rozpoczyna kolejną sesję od marginalnej korekty wtorkowych wzrostów

WIG20 znalazł się w zakresie marcowego okna bessy

– Silnymi zwyżkami zakończyły się notowania na polskim parkiecie. Indeks WIG20 wybił się z kilkutygodniowej konsolidacji i zakończył notowania na poziomie 1709 punktów zyskując 4%. Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej wzrastały CCC, Alior i Santander. Przeszło 5% wzrost akcji KGHM może być dzisiaj kontynuowany po podaniu informacji o wielkości sprzedaży miedzi, której poziom w kwietniu był o 8% większy niż w roku poprzednim – informowali w porannym raporcie analitycy BM Alior Banku.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 ma za sobą 50% zniesienia trendu spadkowego z początku roku oraz 50 EMA, nadal walczy jednak z zakresem okna bessy z pierwszej połowy marca. Dopiero wybicie tego poziomu całkowicie pozwoli zapomnieć o układzie konsolidacyjnym, którym dominował od kwietnia.

WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

– Z rynkowego punktu widzenia jesteśmy świadkami wybicia górą z ostatniej konsolidacji 1550-1670 pkt. na WIG20. Znajdujemy się obecnie na poziomie luki z 6-9/03, co sugeruje, iż kolejny opór wypada w okolicy 1770 pkt. Nastroje na GPW zależą, przede wszystkim, od wydarzeń na rynkach bazowych (DAX, SPX) i to tam należy upatrywać dalszych wskazówek co do dynamiki ruchu – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Akcje CCC silnie w górę kolejny dzień z rzędu, powrót nad 50 zł

Pozytywne nastroje nadal wykorzystuje sektor sprzedaży detalicznej, w tym CCC. Polska sieć obuwnicza była najsilniej rosnącą spółką we wtorek i również w środę rozpoczyna dzień od silnego uderzenia, testując poziom 52,54 zł oraz pułapy z końcówki ubiegłego miesiąca. Co prawda notowania nadal blokuje strefa oporu na wysokości 54,05 zł, jednak inwestorzy poczynili ważny krok w kierunku jego wybicia.

– Indeks WIG20 przy wysokich obrotach wzrósł o 3,95% i wybił się górą z ponad dwumiesięcznej konsolidacji 1550-1660 pkt. (…) Wraz ze wzrostem warszawskich indeksów istotnie umocniła się także złotówka (EUR/PLN do 4,44, USD/PLN do 4,04), co wydaje się potwierdzać obecność zagranicznego kapitału. Dzisiaj rano giełdy w Azji zakończyły sesję w większości na lekkich plusach, na pozytywne nastroje wskazują również kontrakty na indeksy w USA – komentował Michał Fidelus z BDM.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to znaczy blik | indeks dax | cdprojekt akcje | forum jsw | kurs dolara | dax 30 index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here