Naga MarketsIndeks giełdowy WIG20 w czwartek zyskiwał 0,62% i zamykał sesję na poziomie 1491,55 pkt. Najsilniej rosnącymi okazały się akcje PKN Orlen zyskujące 8,31% i pokonujące poziom 60 złotych. Z kolei po stronie spadkowiczów przodowały akcje CCC zamykające dzień ze stratą 5,3%. W przypadku potentata paliwowego inwestorzy reagowali na informacje o zgodzie na przejęcie Energii, natomiast producent obuwia raportował stratę w wysokości 136 mln zł netto za I kw. br.


GPW w czwartek w skrócie:

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,62% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 491,55 pkt w czwartek, 2 kwietnia.
  • Indeks giełdowy WIG30 wzrósł o 0,61% i osiągnął poziom 1 719,24 pkt.
  • Z kolei indeks WIG zyskał wobec poprzedniego zamknięcia 0,46% i osiągnął 41 219,51 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 084,74 mln zł, a największe zanotował PKN Orlen – 248,68 mln zł.
  • Na GPW wzrosły ceny akcji 133 spółek, 177 spadły, a 137 nie zmieniły się.

WIG20 na nieznacznym plusie, konsolidacja nadal obowiązuje

Od tygodnia na indeksie WIG20 trzymuje się bardzo niska zmienność, a benchmark polskiej giełdy porusza się tuż pod domknięciem luki spadkowej z 12 marca i poziomem 1500 punktów. Dopiero wybicie tejże konsolidacji pozwoli na jakiekolwiek próby silniejszego odreagowania i między innymi podejście do kolejnej luki na 1750 pkt.

WIG20 ze skromnym zyskiem w czwartek. Źródło: Tradingview.com
WIG20 ze skromnym zyskiem w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Patrząc na to jak otwierała się czwartkowa sesja, to wiele tak naprawdę nie uległo zmianie. WIG20 kończy tam gdzie zaczynał, a akcje PKN Orlen i CCC znajdują się po przeciwległych stronach rynku. PKN Orlen kończy dzień ostatecznie z zyskiem 8,31% powyżej poziomu 60 zł za akcję.

PKN Orlen otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Energa, podała spółka. To kolejny krok, po ogłoszeniu wezwania, przybliżający koncern do dalszej dywersyfikacji działalności i budowy koncernu multienergetycznego.

Z kolei akcje CCC traciły 5,3%, a inwestorzy dyskontowali 136 mln zł skonsolidowanej straty EBITDA w I kw. 2020 r. Przychody w tym okresie spadły o 9% r/r do 944 mln zł.

W Niemczech niemiecki DAX rósł o 0,27% do poziomu 9570,82 pkt., a indeks S&P 500 zyskuje przed godziną 18:00 niemal 2% i powraca nad poziom 2500 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCiech S.A. – spółka zależna zleciła budowę zakładu soli warzonej w Niemczech za 44,1 mln euro
Następny artykułBoomBit raportuje wzrost przychodów za marzec 2020 r. do poziomu 15,6 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here