Naga MarketsWIG20 silniej traci w środę. CCC, Alior, JSW, Lotos i LPP liderami spadkówW trakcie środowej sesji indeks WIG20 traci około 0,8% w godzinach przedpołudniowych, a za spadki odpowiedzialne jest co najmniej pięć spółek tracących ponad 2%. Wśród nich znalazły się CCC, Alior, JSW, Lotos i LPP – po zielonej stronie rynku zdecydowanie mniej tłoczno i najlepiej radzą sobie PGNiG oraz akcje Pekao rosnące kolejno o 0,5% oraz 0,8%.


WIG20 koryguje część korekty rozpoczętej w zeszłym tygodniu

Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,91% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 132,25 pkt. We wtorek WIG30 wzrósł o 0,92%. Z kolei indeks szerokiego rynku WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia 0,69% i osiągnął 57 225,67 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 951,5 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 167,2 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 158 spółek, 168 spadły, a 123 nie zmieniły się” – komentowała Agnieszka Zaręba w porannym programie Comparic24.tv.

Wtorkowa sesja dla indeksu WIG20 okazała się niezwykle łaskawa i pozwoliła rozszerzyć zeszłotygodniową korektę będącą następstwem testu ponad trzymiesięcznych minimów. Po dotarciu w okolice 2140 pkt., gdzie przebiegają maksima z sierpnia bieżącego roku benchmark jednak silniej koryguje i osuwa się o ponad 0,8%.

Indeks WIG20 silniej traci w trakcie
Indeks WIG20 silniej traci w trakcie

W szerszej perspektywie technicznej WIG20 nadal pozostaje w konsolidacji, którą obserwowano już pod koniec okresu wakacyjnego, w przedziale średnioterminowych dołków. Dopiero trwałe wybicie strefy 2160 pkt., gdzie przebiegają minima majowe pozwoliłoby złapać więcej oddechu indeksowi polskich blue chipó1).

Akcje LPP liderem środowych spadków – Lotos, JSW, Alior i CCC idą w ślady spółki

Po teście lokalnych maksimów pokrywających się z poziomami z kwietnia, akcje LPP notują w środę dynamiczniejsze osunięcie i tracą niemal 3% będąc liderem spadków. W porównaniu do pozostałych spadkowiczów ze środy, LPP jednak nadal utrzymuje się bardzo wysoko na wykresie, pozostała wymienione spółki radzą sobie zdecydowanie gorzej.

Akcje Lotosu powracają do okolic sierpniowych minimów, JSW nadal konsoliduje na tegorocznych dołkach, a schemat ten powiela Alior Bank. W przypadku CCC sytuacja prezentuje się niemal identycznie i na wykresie spółki również ciężko doszukiwać się wyraźniejszych zmian w ostatnich tygodniach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 18.12.2019 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułBitcoin z potencjałem spadku w okolice 6300 dolarów, twierdzi Maksymilian Bączkowski
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here