Naga MarketsWIG20 silnie w dół, akcje CD Projekt z największymi obrotamiMutacja koronawirusa niszczy nastroje przed świętami Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem WIG20 o 3,3%, tym samym zatrzymał się na poziomie 1888,8 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 1,5 mld PLN. Dziewiętnaście z pośród dwudziestu spółek tego indeksu zakończyło notowania pod kreską, najsilniej zniżkującymi walorami były m.in. PKN Orlen -6,2%, Allegro -5,9% oraz CD Projekt i PGNiG po -5,7%.

GPW z silnymi spadkami na początku tygodnia

Z drugiej strony ostało się jedynie LPP (+0,9%). Spadkami również zakończyły się notowania mWGI40 i sWIG80, które tego dnia straciły odpowiednio: 0,8%/1,3%. Na europejskich giełdach dominował kolor czerwony, DAX stracił 2,8%, CAC40 2,4% a FTSE100 1,7%. Powodem negatywnych nastrojów panujących na rynkach były nowe informacje o mutacji konorawirusa oraz strach przed powszechnym lockdownem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się zniżkami części głównych indeksów (S&P500 -0,4%, Nasdaq -0,1%, na finiszu notowań Dow Jones wyszedł na delikatny plus rosnąć o 0,1%). Pomimo pozytywnych informacji o ostatniej prostej długo wyczekiwanego pakietu stymulacyjnego oraz zatwierdzenia szczepionek Pfizer/BioNTech w UE, strach przed nową mutacją wirusa wziął górę.

Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index traci 0,9% a Nikkei idzie w dół o 1,2%. Dzisiaj przed nami o odczyty PKB z Wielkiej Brytanii i USA odpowiednio o 8:00/ 14:30. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy zniżkują.

Krzysztof Tkocz, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here