Naga MarketsWIG20: Rynek futures nadal z aktywnym sygnałem kupnaPierwsza czerwcowa sesja przyniosła niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu zbliża się do ubiegłotygodniowych maksimów cenowych, chociaż nie jest to jeszcze negacja wcześniejszych świec spadającej gwiazdy i doji. Bieżące notowania znajdują się w silnej strefie oporu 1750 pkt. marcowej luki cenowej, nieznacznie powyżej barierę umacnia zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej.

FW20 zbliża się do ubiegłotygodniowych maksimów

Na wypadek obsunięcia kursu wsparcie zabezpiecza uprzednio przełamany kwietniowy szczyt przy wartości 1687 pkt. Kurs pozostaje ponad przebiegiem średniej 15-sesyjnej, na MACD jest aktywny sygnał kupna. Na diagramie 60-min notowania są w fazie konsolidacji, ostatnie ekstrema cenowe definiują punkty wybicia odpowiednio przy wartościach 1696 i 1765 pkt. Uwagę zwracają niskie wartości ADX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynkach zagranicznych poranne notowania nie są jednoznaczne. Rynki azjatyckie, zwłaszcza Japonia, wykazują dalszą zwyżkę, futures na główne indeksy zachodnioeuropejskie również poddają się lekko wzrostowym nastrojom, natomiast kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie stopują wykazywany w poprzednich dniach optymizm.

W odniesieniu do początku dzisiejszej sesji dla FW20 implikacje byłyby neutralne. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty wskaźników PMI dla kolejnej grupy krajów, m.in. Niemiec. Wczorajszy odczyt dla Polski wykazuje mocną poprawę względem poprzednich danych, ale nadal jest poniżej bariery 50 pkt.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here