Naga Marketsdino polskaPoniedziałkowa sesja na indeksie WIG20 rozpoczyna się od skromnych osunięć w zakresie 0,5%. Wśród spółek głównego benchmarku polskiej giełdy nie widać większej zmienności, a najsilniej tracące akcje Dino Polska oraz Lotosu osuwają się o 1,6% oraz 1,1%. Po stronie rosnących również skromnie, gdzie o 1% umacnia się mBank, LPP oraz Santander Bank Polska.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł w piątek o 1,73% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 625,59 pkt w piątek, 17 kwietnia. Z kolei indeks WIG zyskał wobec poprzedniego zamknięcia 1,59% i osiągnął 45 353,23 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 072,65 mln zł, a największe zanotował PKN Orlen – 133,41 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 210 spółek, 128 spadły, a 108 nie zmieniły się.
  • W poniedziałek indeks WIG20 traci 0,5% i otwiera się na poziomie 1629,69 pkt.

WIG20 nadal pozostaje w konsolidacji. Dwa okna bessy trzymają indeks

Poniedziałkowe osunięcia indeksu WIG20 jest bardzo skromne, reagując na spadki między innymi na japońskiej giełdzie, gdzie indeks Nikkei kończył pierwszą sesję nowego tygodnia ze stratą 1,15%

Te artykuły również Cię zainteresują
– Piątkowe notowania na rynku warszawskim odbyły się w kontekście presji wzrostowej z rynków bazowych, które o poranku odpowiedziały optymizmem na informacje o planie odmrażania gospodarki amerykańskiej i nadziejach na kurację leczącą przyczyny zamknięcia połowy świata. Odpowiedzią GPW na blisko trzyprocentowy wzrost niemieckiego DAX-a było podniesienie WIG20 o około 2 procent. W finale sesji wzrost indeksu blue chipów wyniósł 1,7 procent, więc po wyniku dnia widać, iż poza otwarciem luką rynek nie zdobył się na poważne przesunięcie i skupił się głównie na powielaniu zachowań rynków bazowych – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

WIG20 od strony technicznej nadal konsoliduje pomiędzy dwoma oknami bessy z początku marca. Dopiero wybicie strefy 1700 pkt. gdzie kumuluje się wiele istotnych oporów będzie sygnałem kontynuacji korekty wzrostowej.

WIG20 porusza się bokiem pomiędzy ważnym poziomami technicznymi. Źródło: Tradingview.com
WIG20 porusza się bokiem pomiędzy ważnym poziomami technicznymi. Źródło: Tradingview.com

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Santander Bank Polska liderem wzrostów, Dino Polska liderem spadków

O godzinie 09:03, tuż po dzwonku inaugurującym sesję przy ulicy Książęcej, najsilniej zyskującymi spółkami były akcje Santander Bank Polska rosnące o 1,08% do poziomu 158,7 zł, LPP zyskujące 1,05% do poziomu 5760 zł oraz mBank rosnące do 220 zł.

Z kolei po stronie spadkowiczów znalazły się akcje Dino Polska tracące 1,56% do poziomu 183,1 zł oraz akcje Lotos osuwające się o 1,11% do 64,1 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStalprofil miał 16,65 mln zł zysku netto, 28,38 mln zł zysku EBIT w 2019 r.
Następny artykułLive Motion Games: Train Station Renovation – First Job od wtorku na Steam
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here