Naga MarketsDystrybutory paliwowePo piątkowym otwarciu sesji na wysokości 2360 pkt., które było najwyższym od końca kwietnia, indeks WIG20 ostatecznie zamykał ostatni dzień handlowy tygodnia spadkami, a w poniedziałek rysuje niewielką lukę spadkową i testuje tygodniowe minima, następnie odbijając w kierunku ceny otwarcia. Najsilniej po otwarciu tygodnia na GPW zyskuje Alior, tracą natomiast akcje spółek paliwowych, gdzie najmocniej koryguje Lotos.


WIG20 z ponowną (nieudaną) próbą wybicia oporu

Indeks WIG20 dwa razy w minionym tygodniu próbował pokonać okolice 2360 pkt., gdzie przebiegają dołki (strefa wsparcia) z kwietnia. Podobnie jak w poniedziałek, również w piątek atak okazał się jednak nieudanym powodując korektę spadkową, której pokłosie obserwujemy jeszcze w trakcie sesji poniedziałkowej. Nie zmienia to jednak faktu, że WIG20 cały czas uporczywie i skutecznie odrabia straty znajdując się coraz bliżej lokalnych maksimów na 24200 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 na wykresie dziennym
WIG20 na wykresie dziennym

Przygotowanie do poniedziałkowej sesji przy Książęcej oraz do całego tygodnia handlowego w porannym programie Comparic24.tv:

Akcje Alior Banku w górę 5. sesję z rzędu

Chociaż WIG20 przesuwa się płasko, to część spółek radzi sobie w poniedziałek relatywnie dobrze. Wśród nich znajduje się Alior Bank, którego akcje zyskują piąty dzień z rzędu, a w zeszłym tygodniu testowały najwyższe poziomy od maja. Nowy tydzień ponownie przynosi wybicie strefy 53 złotych i sugeruje możliwość kontynuowania aprecjacji:

Alior Bank wybija 50 EMA. Akcje ALR D1
Alior Bank wybija 50 EMA. Akcje ALR D1

O zwiększeniu presji popytowej mówi między innymi fakt wybicia średniej ruchomej 50 EMA, pod którą cena poruszała się przez ostatnie 3 miesiące.

Lotos i spółki paliwowe korygują po wzrostach

Liderem spadków poniedziałkowych jest natomiast Lotos, który traci ponad 1,3%. W grupie spadkowiczów znalazł się również PKN Orlen (-0,6%). Indeks WIG-Paliwa w zeszłym tygodniu testował kilkumiesięczne maksima, silniej jednak korygował w piątek i kontynuuje spadki w poniedziałek, na co wskazują między innymi akcje Lotosu.

Po czwartkowym, dynamicznym wybiciu górnego ograniczenia konsolidacji i przetestowaniu poziomów z marca, Lotos obecnie testuje północną bandę ruchu bocznego. Jeżeli sesja zamknie się w formie obecnego pin bara, będzie to wyraźnym sygnałem odrzucenia dawnego oporu i chęci kontynuacji wzrostów:

Lotos testuje od góry dawne ograniczenie konsolidacji. Akcje LTS D1
Lotos testuje od góry dawne ograniczenie konsolidacji. Akcje LTS D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum spółek giełdowych | dax online | kurs dolars | pkn orlen notowania | grupa lotos akcje | rekomendacje gpw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here