Naga MarketsWIG20 rozpoczyna tydzień od korekty. Akcje CD Projekt tracą 1%, JSW w górę o 3%Pomimo pogłębiani szczytów przez indeks S&P 500 oraz pozytywnego zamknięcia sesji giełdowej w Azji, europejskie parkiety rozpoczynają poniedziałkowy handel od spadków. DAX traci 1,1%, a polski WIG20 osuwa się o około 0,6% do poziomu 1831,7 pkt. Liderami deprecjacji są akcje CD Projekt oraz Orange Polska, które traciły około 1% (dane na godzinę 09:03), natomiast po stronie spółek rosnących znalazły się JSW oraz Alior Bank zyskujące kolejno 3% oraz 2%.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 3,13% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 842,47 pkt w piątek, 5 czerwca.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 886,15 mln zł, a największe zanotował CCC – 244,7 mln zł.
  • Indeks WIG20 jest na najwyższych poziomach od ponad 3 miesięcy i ma za sobą domknięcie konsolidacji rysowanej od marca

WIG20 z przystankiem po silnych wzrostach z piątku

Po piątkowym umocnieniu o ponad 3%, poniedziałek przynosi na polskiej giełdzie wyhamowanie wzrostów. W tym momencie kolejny opór przebiega na wysokości poziomu 1900 pkt., pokrywając się z 200-okresową średnią ruchomą. Indeks polskich blue chipów powinien korzystać obecnie ze wsparcia, minimów z 6 marca na wysokości 1750 pkt., które są jednocześnie górnym ograniczeniem spadkowej luki bessy.

WIG20 na wykresie D1. Źródło: Tradingview.com

– Ryzyk dla scenariusza wzrostowego trzeba szukać w zachowaniu giełd bazowych, których indeksy są mocno wykupione. Korelacja była jednym z fundamentów ostatniego zachowania WIG20 i warto mieć na radarze kondycję rynków światowych. Nie można również zapominać o masowej pomocy dla WIG20 ze strony złotego, który pomógł GPW szukać zwyżek zachęcając kapitał zagraniczny do szukania szybkich zysków w sytuacji globalnego popytu na ryzyko. Ewentualna słabość złotego będzie szkodliwa dla polskich blue chipów – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

Akcje JSW testują 200 EMA. Nie były tak mocne od stycznia

W poniedziałek najsilniej rosną akcje JSW, które umacniają się o 3% i testują poziom 22 złotych, najwyższy od drugiej połowy stycznia. Walor podszedł również pod 200 EMA, która ostatni raz testowana była w listopadzie 2018 roku. Strefą oporu nadal pozostają szczyty z 2 stycznia na wysokości 24 złotych.

Po stronie spadkowiczów w momencie otwarcia wyróżniał się natomiast CD Projekt, którego akcje spadały do 382 złotych, testując poziomy z 27 maja, kiedy jednego dnia notowania spadały o 7,6%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJuż jutro drugi etap emisji akcji Punch Punk Games!
Następny artykułETP na GPW: nowy produkt strukturyzowany debiutuje na GPW
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here