Naga MarketsGPW, autor: Beax, licencja: Creative Commons

Tygodniowa świeca przełamała się przez poziom 1700 punktów. Tym samym podaż rozbudowała pod względem długości, jak i  struktury falę spadkową, mającą swój początek na szczycie 1885 punktów.

Niebieska linia do niedawna tworzyła ważne wsparcie. W roku 2016 pojawiły się tutaj dołki, które zmieniły układ sił na wiele tygodni, pozwalając popytowi na utworzenie fali wzrostowej znacznych rozmiarów. Tym razem posiadacze długich pozycji nie dysponowali wystarczającą siłą i cena Close z zeszłego tygodnia wypadła poniżej wsparcia.

Jeżeli notowania POL20 pozostaną poniżej tej wartości, to należy liczyć się z kontynuacją wyprzedaży na polskim parkiecie.

Ponieważ wskaźnik MACD nie pokonał wartości zero i pozostaje w zakresie liczb ujemnych, należy zastanowić się, czy ruch zawierający się w ostatnich dwóch kwartałach nie jest korektą. Jeżeli tak, to czerwone wsparcie 1500 punktów tylko na chwile zatrzyma spadającą cenę.

Wynika to z  faktu, że impuls, jaki tworzy się po zakończeniu fazy ruchu wtórnego, musi być od niego dłuższy. W takim przypadku naniosłem na wykres dodatkowe wsparcie 1240 punktów.

Taki scenariusz zostanie oddalony w czasie, w momencie, kiedy cena 1700 punktów ponownie stanie się wsparciem. Może to nastąpić tylko wtedy, gdy popyt pokaże swoją siłę i ponownie wyjdzie powyżej niebieskiej linii. Dlatego najbliższe dni są ważne dla inwestorów długoterminowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here