Naga MarketsWIG20 rośnie we wtorek o 3,24% do 1451 pkt. Akcje LPP i KGHM liderami wzrostówWtorkowa sesja na GPW kończy się w pozytywnych nastrojach, a indeks WIG20 rośnie o 3,24%. Liderami aprecjacji były akcje LPP rosnące o 10,16% oraz KGHM, zwiększające swoją wartość o 6,95%. Najbardziej aktywną spółką natomiast kolejny dzień z rzędu był CD Projekt, który rósł o 4,30%, a jego notowania zamykały się na poziomie 4,3%.


WIG20 rośnie o ponad 3% i utrzymuje się nad poziomem 1450 pkt.

W trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 zamykał się na wysokości 1451,02 pkt., rosnąc o 3,24%. Chociaż na giełdę powróciły pozytywniejsze nastroje, to zdaniem Marcina Tuszkiewicza ze Squaber.com warto zachować ostrożność. GPW jest w ostatnim czasie bowiem bardzo zmienne i pojedyncze sesje zamykane na zielono nie sygnalizują żadnych długoterminowych zmian kierunków.

Podczas wtorkowej sesji na rynku akcji można było obserwować wyraźnie lepsze nastroje. W Europie kontynuowane jest wczorajsze odbicie. Jednak biorąc pod uwagę to co dzieje się u naszych zachodnich sąsiadów, dzisiejszy ruch w górę na WIG20 wygląda skromnie – pisali analitycy XTB.

Rzeczywiście, trzyprocentowy wzrost WIG20 wypada blado na tle odbicia innych europejskich indeksów, między innymi niemieckiego DAX-a, który rośnie o ponad 9%. Dobre nastroje również udzielają się Amerykanom, gdzie indeks S&P 500 po godzinie 17:00 zyskiwał niemal 8% powracając nad pułap 2400 pkt.

WIG20 w górę we wtorek (nad konsolidacją), jednak skromniej niż giełdy w Niemczech i USA. Źródło: Tradingview.com
WIG20 w górę we wtorek (nad konsolidacją), jednak skromniej niż giełdy w Niemczech i USA. Źródło: Tradingview.com

Kontrakt na DAX rośnie w kierunku 9500 pkt i wypełnia spadkową lukę z poprzedniego poniedziałku a futures na S&P500 testuje 2400 pkt. W pierwszym przypadku formacja krótkoterminowego dna została aktywowana już po wyjściu ponad 91250 pkt. W drugim, właśnie do tego dochodzi, choć pozytywny był już powrót ponad dołek z 2018 roku. Pomimo lepszych nastrojów na rynkach akcji złoty pozostaje słaby. EUR/PLN nadal przekracza 4,60. Pod presją i w okolicach 23,50 za baryłkę znajduje się też kontrakt na ropę WTI – komentował Konrad Białas z TMS Brokers.

Akcje LPP i KGHM liderami wzrostów, CD Projekt liderem obrotów

Dzięki odbiciu o 10,16% polski potentat rynku odzieżowego oddala się od wielomiesięcznych minimów i domyka lukę spadkową z 11-12 marca, zamykając wtorkową sesję na wysokości poziomu 5400 złotych. Jeżeli poziom zostanie trwale wybity, wtedy LPP otworzy sobie drogę do dalszej aprecjacji w kierunku luki w przedziale 6400-6500 złotych.

Z kolei akcje KGHM rosnące o 6,9% nadal utrzymują się w konsolidacji na tegorocznych minimach, poniżej poziomu 60 złotych. Dopóki nie zostanie pokonany, nie można wykluczyć możliwości dalszej deprecjacji.

Akcje CD Projekt (CDR) co prawda rosły skromniej (+4,3%), jednak były liderem obrotu wśród wszystkich spółek notowanych na GPW. Polski producent gier zatrzymywał się poniżej 50-okresowej średniej ruchomej, korzysta jednak ze wsparcia poziomu 260 złotych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Przede wszystkim spadek był nieadekwatny do sytuacji, na giełdzie popłoch, w końcu się trochę uspokoiło to i akcje takich spółek jak LPP trochę odbiły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here