Naga MarketsWIG20 rośnie we wtorek, akcje KGHM, JSW i CCC zyskują ponad 2%Korzystając z umocnienia światowych indeksów giełdowych, polski WIG20 rozpoczyna wtorek od wzrostu o 1,1% i testu poziomów nad 1664 pkt. Indeks polskich blue chipów dołącza do wzrostów w Japonii, Niemczech oraz USA, gdzie we wtorek testowane były ponad dwumiesięczne maksima. WIG20 co prawda nie znalazł się tak wysoko, pogłębił jednak lokalne szczyty. Liderami aprecjacji w gronie 20 największych spółek GPW są akcje KGHM, JSW i CCC rosnące kolejno o 2,49%, 2,06% oraz 2,05%, zgodnie z danymi z godziny 09:01.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,88% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 644,74 pkt w poniedziałek, 25 maja.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 419,77 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 45,83 mln zł.
  • WIG20 napędzany optymizmem rynków bazowych zyskuje na wtorkowym otwarciu 1,1% i wybija poziom 1664 pkt.

WIG20 nadal w konsolidacji, testuje jednak najwyższe poziomy od 30 kwietnia

– Pierwszy dzień notowań nowego tygodnia WIG20 zakończył nad kreską 0,9%, obroty indeksu największych spółek wyniosły zaledwie 241 mln PLN (brak inwestorów z USA i Wielkiej Brytanii). Największą zwyżkę zaliczyły takie walory jak JSW 4,6%, Dino 3,1% oraz PGNiG 2,4%. Z drugiej strony znalazły się trzy spółki, był to Cyfrowy Polsat -0,6%, Alior Bank -0,3% oraz PZU -0,2%. Również mWIG40 i sWIG80 zakończyły dzień na plusie rosnąc odpowiednio 1,7%/ 0,6% – komentował Krzysztof Tkocz z BDM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorkowy poranek WIG20 rozpoczyna od rozrysowania maksimów na wysokości 1664 pkt., gdzie ostatni raz notowania znajdowały się 30 kwietnia. Chociaż układ konsolidacyjny nadal dominuje, to zdaniem Adama Stańczaka z DM BOŚ bieżąca sesja (lub tydzień) powinny ostatecznie rozstrzygnąć przyszłość WIG20.

– Można zakładać, iż sesja w otoczeniu przesądzi, czy popyt zdecyduje się gonić za światem i łamać opór na wykresie WIG20 w rejonie 1658 pkt. Nie można też wykluczyć scenariusza, iż Wall Street nie podzieli dzisiejszego optymizmu Europy i poniedziałkowy dystans GPW do zwyżek w otoczeniu okaże się dobrym rozwiązaniem. W każdym przypadku jutro ważne będą notowania amerykańskich futures indeksowych, które będą sterowały nastrojami w Europie i pośrednio w Warszawie – komentował Adam Stańczak z DM BOŚ.

WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Akcje JSW odbijają drugi dzień z rzędu, KGHM liderem wzrostów

– Medialne doniesienia o luzowaniu obostrzeń przez kolejne kraje, w tym Polskę przyniosło falę optymizmu również na polskim parkiecie. Wśród głównych indeksów najmocniejsze wzrosty zanotował indeks średnich spółek sWIG40, który zyskał 1,72%. Wśród spółek z indeksu WIG20 korektę ostatnich spadków zaliczyły akcje JSW, które zyskały 4,6%. Około 1% wzrosły akcje CD Projektu, być może to niewiele, lecz warto zauważyć, że notowania zamknęły się blisko sesyjnych maksimów a kurs 395,4 zł jest historycznie najwyższym kursem, po jakim zakończyły się notowania tej spółki – pisano w komentarzu analityków BM Alior Banku.

We wtorek korektę wzrostową kontynuują między innymi akcje JSW, które na otwarciu sesji przy Książęcej były jednymi z najsilniej rosnących w ramach całego indeksu WIG20. Od strony technicznej spółka nadal utrzymuje jednak rozpoczętą w marcu konsolidację, której końcem byłoby wybicie maksimów z 15 kwietnia w okolicach 14,8 zł.

We wtorek najsilniej wchodziły akcje KGHM, rosnąc o 2,49% i powracając nad 200 EMA oraz 61,8% zniesienia trendu spadkowego z pierwszych trzech miesięcy 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHerkules miał 1,45 mln zł zysku netto z dz. kontyn. w I kw. 2020 r.
Następny artykułTen Square Games z przychodami na poziomie 95 mln zł. w I kwartale
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here