Naga MarketsWIG20 rośnie po 4 dniach spadków, Akcje Santander, PGNiG i Pekao rosną o 3%Po czterech dniach spadków indeks WIG20 w czwartek zyskuje ponad 1% i umacnia się najsilniej od miesiąca. Wśród składowych benchmarku dominują wzrosty, a ponad 3% zyskują aż trzy spółki. Najsilniej rosnąc akcje Santander Polska, PGNiG oraz Pekao. Po stronie spadkowiczów wyróżnia się Taron, którego wartość w momencie publikacji artykułu zmniejszała się o 1,5%.


WIG20 odbija od trzyletnich minimów, wyraźnie zyskuje w czwartek

„Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,33% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 047,34 pkt w środę, 11 grudnia. Indeks giełdowy WIG30 spadł o 0,28% i osiągnął poziom 2 353,37 pkt. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,14% i osiągnął 55 531,27 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 718,35 mln zł, a największe zanotowało Pekao – 89,47 mln zł. Na GPW we wtorek wzrosły ceny akcji 139 spółek, 169 spadły, a 143 nie zmieniły się” – informował na antenie Comparic24.tv Adam Rak.

Indeks polskich blue chipów chwilowo osuwał się poniżej poziomu 2040 pkt., testując niemal trzyletnie minima. Czwartkowa sesja po czterech dniach spadków i dynamicznej wyprzedaży z listopada przynosi dynamiczniejsza reakcję kupujących na wysokości ważnego wsparcia, w efekcie czego indeks WIG20 odbija o 1,35%, najsilniej od początku zeszłego miesiąca.

WIG20 silniej odbija po serii dynamicznych spadków
WIG20 silniej odbija po serii dynamicznych spadków

Akcje Santander Polska oraz PGNiG również odbijają od dołków. Pekao idzie w ich ślady

Chociaż akcje liderów czwartkowych wzrostów, czyli Santander Polska, PGNiG oraz Pekao rosną o 3%, to w rzeczywistości jest to jedynie pyrrusowe zwycięstwo. Podobnie bowiem jak cały indeks odbijają od często wielomiesięcznych minimów, a presja spadkowa jest nadal widoczna.

Przykładowo akcje Pekao testowały w środy poziomy poniżej 92 zł, obserwowane ostatni raz… 10 lat temu! Akcje PGNiG odbijają od okrągłego poziomu 4 zł, czyli dołków siedmioletnich, a Santander Polska znalazł wsparcie na „zaledwie” trzyletnich minimach.

Tracący najsilniej w czwartek Tauron wybija z kolei lokalne minima, utrzymuje się jednak w okolicach poziomów z listopada i w zakresie lokalnej, półtoramiesięcznej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here