Naga MarketsWIG20 rośnie o 1,71%. WIG Games najlepszy na rynkuPo czwartkowej wyprzedaży akcji na Warszawskim parkiecie, piątek przyniósł odreagowanie nastrojów. WIG20 wzrósł o 1,71% do poziomu 1655 punktów, jednak w ciągu całego, zeszłego tygodnia odnotował ponad 2,5% straty. W przypadku kontynuacji wyprzedaży spółek z indeksu krajowych blue-chipów kolejny poziom wsparcia znajduje się w strefie 1600 punktów, tj. wartości obserwowanych ostatnio na przełomie kwietnia i maja.

Spółki farmaceutyczne ze sporymi spadkami

Na całym, szerokim rynku najlepiej w ciągu całego tygodnia zachowywał się indeks WIG Games, który odrabiał straty po ostatniej korekcie wycen spółek. Bardzo dobrze radziły sobie min. walory Ten Square Games, który w ciągu zeszłotygodniowych, pięciu dni handlu zyskał prawie 20% – obecna wycena spółki to blisko 5 mld zł. Na drugim biegunie znalazły się spółki farmaceutyczne, których indeks WIG-leki spadł o blisko 10%. Inwestorzy redukowali pozycje min. na walorach Biotonu (-8,17% w ciągu tygodnia) oraz Celon Pharma (- 6,77%).

Te artykuły również Cię zainteresują

Sesję giełdową w Stanach Zjednoczonych charakteryzowały minorowe nastroje tamtejszych inwestorów. O ile S&P500 odnotował kosmetyczny wzrost na poziomie 0,01%, o tyle technologiczny Nasdaq zakończył handel ze spadkiem na poziomie – 0,36%. Kluczowym tematem za oceanem pozostaje kwestia przegłosowania przez Kongres kolejnego pakietu stymulacyjnego. W środę, Senat ma głosować nad projektem ustawy Republikanów o nowym pakiecie pomocy na sumę 300 mld dolarów, tj. znacznie mniejszą od 2 bln, jakich domagali się Demokraci. Pakiet o podobnej kwocie Demokraci odrzucili we wrześniu, więc zapewne stanie się to również tym razem. Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin poinformował jednocześnie przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, że prezydent USA Donald Trump będzie osobiście lobbował, aby skłonić wahających się Republikanów z Senatu do zawarcia umów dot. pakietu bodźców dla gospodarki o wyższej sumie (w czwartek Prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył, że zgodzi się na zwiększenie pakietu stymulacyjnego dla gospodarki powyżej 1,8 bln dolarów.).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Pomimo słabszych od oczekiwań danych w zakresie PKB Chin w III kwartale b.r. (+4,9% r/r vs. 5,2% r/r oczekiwań rynkowych), Japoński Nikkei225 znajduje się ponad 1% powyżej otwarcia. Również kontrakty terminowe na bazowe indeksy akcji są kwotowane na dodatnich poziomach, co implikuje wg nas pozytywne otwarcie handlu w Warszawie. Optymistyczne nastroje mogą być związane min. z piątkowym oświadczeniem spółki Pfizer, która poinformowała że do końca roku będzie gotowa do produkcji szczepionki przeciwko COVID-19 w USA.

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here