Naga MarketsWIG20 rośnie o 0,9%, akcje JSW i PGE liderem poniedziałkowego otwarciaPolska giełda dołącza do pozytywnych nastrojów rynkowych napędzanych sentyment risk-on, a WIG20 zyskuje podczas poniedziałkowego otwarcia 0,9%. Najsilniej umacniają się akcje JSW, które zyskują 6,11%, a w ślad za nimi podążają akcje PGE oraz Santander Bank Polska, rosnące kolejno o 3,8% oraz 3,6% (zgodnie z danymi na godzinę 09:05). Po stronie spadkowiczów znalazł się jedynie Orange Polska ze stratą 0,2%.

  • WIG20 notował w maju kilkuprocentowe umocnienie i rozpoczyna nowy miesiąc od wzrostów
  • Indeks polskich blue chipów nadal walczy z luką bessy z początku marca
  • JSW, PGE, Santander Bank Polska oraz Alior Bank rosną najsilniej podczas poniedziałkowego otwarcia

WIG20 ma przed sobą szansę na dalsze wzrosty?

Notowania WIG20 od połowy ubiegłego tygodnia próbowały testować lukę spadkową z pierwszej części marca, za każdym razem jednak podejścia te kończyły się fiaskiem. Kolejna próba widoczna jest w poniedziałkowy poranek:

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 walczy z luką bessy. Źródło: Tradingview.com

Technicznie patrząc WIG20 skończył sesję na neutralnym technicznie poziomie 1722 pkt. W efekcie sukcesy i porażki techniczne z poprzednich sesji pozostały w mocy. Sukcesami są dowiezienie wybicia z blisko dwumiesięcznego zawieszenia WIG20 w strefie 1658-1547 pkt. i utrzymanie wykresu nad pokonanym oporem w rejonie 1658 pkt. Porażkami są odbicie się indeksu od oporu ma 1764 pkt., brak kontynuacji ruchu oraz wyczerpanie potencjału wzrostu zbudowanego zakończeniem konsolidacji. Najważniejsze jest jednak zamknięcie nad 1658 pkt., które buduje fundament pod dalsze wzrosty – komentował Adam Stańczak, analityk DM BOŚ.

Akcje JSW z wyraźniejszym uwolnieniem

Jastrzębska Spółka Węglowa jest nie tylko liderem poniedziałkowego otwarcia (6,11%), ale była również liderem piątkowego zamknięcia, kiedy rosła o 7,83%. W efekcie akcje JSW znajdują się obecnie najwyżej od 19 lutego, pozwalając na uwolnienie z marcowo-kwietniowej konsolidacji.

Co prawda wykres nadal przemawia na niekorzyść spółki, jednak jeżeli udałoby się pokonać poziom 18 zł, to strefa maksimów z początku tego roku (25 zł) powinna stać otworem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAilleron miał 0,66 mln zł zysku netto, 1,16 mln zł EBIT w I kw. 2020 r.
Następny artykułOponeo.pl rekomenduje 0,1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here