Naga MarketsWIG20 rośnie o 0,6%. Grupa Lotos wybija się ponad rynekPoniedziałkowe notowania na rynku warszawskim wprowadziły GPW w tydzień, którego centralnym punktem mają  być dane z amerykańskiego rynku pracy. Tym razem – z racji święta – najważniejszy raport początku każdego miesiąca ma zostać opublikowany dzień wcześniej niż zwykle, co ułatwia skupienie uwagi graczy na kondycji rynków amerykańskich.

Podporządkowanie ruchów nastrojom na rynkach bazowych

Efektem było spokojne rozpoczęcie handlu i podporządkowanie ruchów nastrojom na rynkach bazowych. W istocie, od pierwszych minut rozdania WIG20 wysoce korelował z niemieckim DAX-em, by w finale, jak większość indeksów europejskich, podporządkować się nastrojom na Wall Street. Z powielania ruchów rynków bazowych wyszła głównie oscylacja wokół poziomu piątkowego zamknięcia przy niskich wolumenach i czytelnej asymetrii w postaci przeszło 117 mln złotych zebranych tylko przez spółkę CD Projekt. Warto również odnotować dobrą postawę spółki Lotos, która wybiła się nad rynek aktywnością i zwyżką po informacji, iż PKN Orlen dostanie zgodę na przejęcie konkurenta.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bilansem jest wzrost WIG20 o 0,6 procent przy 570 mln złotych obrotu. Bilansem technicznym zamknięcia sesji przez WIG20 w rejonie 1770 pkt. jest podtrzymanie konsolidacji w strefie 1856-1734 pkt., która trwa już czwarty tydzień. Również alternatywny scenariusz techniczny, w postaci kreślenia konsolidacyjnego trójkąta o wzrostowej wymowie, pozostał aktualny i w związku z tym aktualny jest nakaz czekania na przesilenie. W każdym z przypadków warto jednak brać pod uwagę kondycję rynków bazowych, z którym WIG20 koreluje nie tylko we wzrostach, ale i w korekcie.

Jutro warto oczekiwać nieco nietypowych zagrań z racji zakończenia kwartału, ale scenariuszem bazowym na kolejną sesję jest solidarne ze światem czekanie na czwartkową publikację amerykańskiego Departamentu Pracy.

Adam Stańczak

Analityk DM BOŚ SA

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here