Naga MarketsWIG20 rośnie o 0,3%. Akcje CCC liderami wzrostów, tracą PGE i TauronIndeks WIG20 w trakcie środowego otwarcia sesji na GPW zyskiwał 0,3% i powracał nad poziom 1800 pkt. Po wtorkowym dwucyfrowym umocnieniu nadal silnie zyskują walory CCC, które o godzinie 09:03 zyskiwały ponad 4% i pokonywały poziom 70 złotych za akcję. Po stronie spadkowiczów wyróżniają się natomiast akcje PGE oraz Tauronu tracące kolejno 1,6% oraz 1,1%.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 3,25% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 798,00 pkt we wtorek, 16 czerwca
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 208,33 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 140,9 mln zł.
  • WIG20 powraca w środę nad poziom 1800 pkt., jednak dopiero wybicie poziomu 1850 pkt., pozwoliłoby na nowe rozdanie i wybicie dotychczasowych maksimów

WIG20 w górę, jednak sytuacja pozostaje bez zmian

– Lokalnie byliśmy świadkami ciekawej sesji gdzie, ponownie, z dwucyfrowymi wzrostami „flirtowały” walory CCC. W ramach WIG20 mocnymi zwyżkami charakteryzował się również sektor bankowy (RPP utrzymała dziś stopy oraz zwróciła uwagę na relatywnie mocnego PLN). Na drugiej stronie tabeli widniały akcje PGNiG, które znalazły się pod presją po zatwierdzeniu przez URE obniżki taryfy o ponad 10%. Na szerokim rynku 49,9% zyskały akcje Harpera (po szacunkowych wynikach za I kw). Warto również wspomnieć o ponad 37% podbiciu akcji Polnordu. „Mocno” prezentował się również, tradycyjnie, sektor mniejszego gamingu. Zaobserwować można ponowny zwrot w kierunku sektora odzieżowego – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Chociaż WIG20 odrobił większość ostatnich spadków, to układ techniczny nie ulega zmianie, a nastąpi to dopiero po wybiciu poziomu 1850 pkt. Dopóki notowania znajdują się poniżej nie można wykluczać dalszej konsolidacji lub ewentualnego zejścia.

WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Akcje CCC znowu nie potrafią się zatrzymać? Spadki na PGE

Po umocnieniu o niemal 11% we wtorek, w środę akcje CCC nadal utrzymują status lidera sesji i na otwarciu rosną o 4% pokonując poziom 70 złotych za akcję.

– Dwucyfrową dynamiką wzrostu zakończyły notowania spółki CCC po utrzymującym się w czerwcu poziomie odwiedzin galerii handlowych, uruchamianiu sprzedaży w następnych krajach kurs spółki wzrósł o 11% – najmocniej wśród spółek z indeksu WIG20 – komentował zespół analityków BM Alior Banku.

Po stronie spadkowiczów w środę wyróżniają się natomiast akcje PGE tracące 1,6% i rozszerzające korektę na trzeci dzień z rzędu. Warto przypomnieć, że jeszcze w piątek akcje spółki testowały poziom 8,5 zł, najwyższy od grudnia 2019 roku i notowały serię 12 sesji wzrostów z rzędu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRopa naftowa: zapasy ropy w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 3,86 mln baryłek
Następny artykułKurs złotego powinien być niższy? EUR/PLN reaguje na słowa RPP
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here