Naga MarketsWIG20 rósł we wtorek o 0,14%. Akcje CCC traciły ponad 7%, a Santander liderem wzrostówW trakcie wtorkowej sesji WIG20 wzrósł o 0,14%, notując 1594 pkt., podczas gdy mWIG40 spadł o 0,1%, a sWIG80 podbił o 0,11%. Obroty na szerokim rynku wyniosły dziś 1,164 mld z czego 912 mln to sam WIG20. Najmocniejszym sub-indeksem był dziś WIG0-Media notujący 2,85% zwyżki (wpływ ponad 4,4% wzrostu WPL). Na drugim końcu szali znalazł się WIG-Chemia ze spadkiem -1,52%.

WIG20 wyciąga wtorek na skromny zysk, mWIG40 jednak w dół

Nastroje przed dzisiejszą sesją w Warszawie nie były zbyt pro-popytowe – WIG20 wyraźnie odstawał od parkietów zachodnich w poniedziałek. Podczas gdy DAX czy SPX wyznaczały nowe lokalne szczyty, krajowy indeks kontynuował ruchy w ramach konsolidacji. Globalnie można było zaobserwować lekkie podbicie nastrojów bazujące na optymizmie dot. luzowania obostrzeń związanych z pandemią COVID19 w kluczowych, globalnych gospodarkach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co ciekawe jednak wzrosty na parkietach zachodnich odbywały się przy akompaniamencie podtrzymania nerwowości na rynku ropy, gdzie kontrakty na WTI tracił dziś, znów, przejściowo nawet 20%. Ostatecznie jednak pod koniec sesji w Europie amerykańskie indeksy znalazły się pod kreską, co rzutowało na niższe zamknięcia m.in. na DAX’ie. Warto pamiętać, iż obecnie, w USA, trwa sezon wynikowy. Inwestorzy czekają ponadto na jutrzejszy FED oraz czwartkowy EBC.

Akcje CCC przegranymi sesji, Santander po stronie najmocniej rosnących

Lokalnie, w ramach WIG20, zaciążyły dziś akcje CDR (-2,4%) oraz telekomów (Play -5,3%, Orange -3,3%). Najsłabszą składową były dziś walory CCC notujące ponad 7% zniżkę. Spółka poinformowała o rozpoczęciu budowy księgi popytu na zapowiadane emisje akcji. Co ciekawe najmocniejszymi składowymi WIG20 był dziś Santander (zwyżką +3,58%) oraz Pekao (+1,92%). PKO BP zakończył obrót z 0,7% podbiciem.

Możemy więc mówić o pewnym odreagowaniu na sektorze bankowym (WIG-Banki +1,43%) po okresie ostatniej słabości. Na szerokim rynku warto wspomnieć o podtrzymaniu aktywności obrotu na walorach XTB (TOP 8 dzisiejszych obrotów z 35 mln na „liczniku”.

Ponadto obserwowaliśmy ponad 20% zwyżki akcji Biomedu Lublin (ostatecznie zamknięcie +18,4% na 3,8 PLN) po tym jak spółka poinformowała iż wraz z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 w Lublinie rozpoczynają współpracę w zakresie produkcji immunoglobuliny z osocza ludzkiego, pozyskanego od dawców po przebytej infekcji wirusowej SARD-CoV-2.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja nie zmienia znacząco układu technicznego wokół WIG20. W dalszym ciągu pozostajemy w ramach konsolidacji – aktualnie zmierzamy, ponownie, w kierunku wsparcia na 1550 pkt. Kluczowe dla oceny perspektyw wydaje się, zachowanie DAX/SPX i reakcja inwestorów na próby wybicia nowych lokalnych szczytów (najwyżej od drugiej połowy marca).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here