Naga MarketsNotowania CCC akcje GPWŚrodowe notowania na rynku warszawskim miały trzy fazy. W pierwszej rynek szukał skromnej zwyżki w kontrze do otoczenia, w drugiej posilił się zapowiedzią otwarcia galerii handlowych w Polsce, co pchnęło na północ spółki LPP i CCC, a wraz z nimi indeks WIG20. Wreszcie trzecią, zdominowaną przez presję wzrostową z rynków bazowych, która miała największy wpływ na wynik rozdania.

Indeks WIG20 rósł o 3,6%, WIG o ponad 3%

Trzy kroki na północ zsumowały się w zwyżkę WIG20 o blisko 3,6 procent przy przeszło 1 mld złotych obrotu. Szeroki rynek zachował się równie dobrze i indeks WIG zyskał ponad 3 procent przy 1,24 mld złotych obrotu. W istocie indeksie największych spółek nie obyło się bez spadków – przeceniły się akcje Cyfrowego Polsatu, Dino i Orange – ale na plan pierwszy wybiły się zwyżki spółek CCC, LPP, PKO BP i Santandera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z perspektywy końca sesji doskonale widać, iż kluczowym elementem były jednak zwyżki na rynkach bazowych, dzięki którym w drugiej połowie sesji WIG20 wymaszerował w rejon 1650 pkt. Świat kupił dziś, kolejny raz, informację od spółki Gilead, która poinformowała o sukcesach jej leku w walce z chorobą COVID-19.

Z punktu widzenia analizy technicznej sesja skończyła się podejściem WIG20 do górnego ograniczenia konsolidacji w strefie 1658-1547 pkt. i wysłaniem sygnału, iż rynek chce powalczyć o wybicie z trendu bocznego i poszerzenie fali wzrostowej grane przed konsolidacją. Na dziś jednak wybicia nie ma, ale podejście do oporu było w największym stopniu pochodną korelacji z rynkami bazowymi.

Nie ma też wątpliwości, iż częścią układu sił po dzisiejszym rozdaniu jest zakład graczy na GPW o utrzymanie zwyżek na świecie. Ewentualnie załamanie dzisiejszego optymizmu będzie szybko przeniesione na warszawski parkiet i na rynek wrócą pytania o wyczerpanie korekty wzrostowej. Niezależnie od tego, pokonanie przez WIG20 poziomu 1658 pkt. stanie się przyczynkiem do zakładów o ruch indeksu w rejon 1765 pkt.

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ SAConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here