Naga MarketsWIG20 rósł o 2%. Akcje JSW i Lotos silnie w górę, pomogło Wall StreetW trakcie poniedziałkowej sesji notowania WIG20 zyskiwały ponad 2% i zamykały się powyżej pułapu 1731 pkt. Niewątpliwie wsparciem dla aprecjacji GPW była dobra kondycja Wall Street, gdzie indeks S&P 500 rósł o 1,8% i powracał nad poziom 34800 pkt., po informacji o wyjściu Donalda Trumpa ze szpitala.

  • Najwięcej transakcji w trakcie poniedziałkowej sesji zostało zawartych na CD Projekcie. W branży gamingu spadały notowania Ten Square Games i 11 bit studio.
  • Liderami umocnienia w ramach indeksu WIG20 okazały się akcje JSW oraz Lotosu, które rosły kolejno o 9,7% oraz 7,3%. Po stronie spadkowiczów znalazł się jedynie Tauron i CCC (-2,4% oraz -2,7%)
  • Indeks średnich spółek umacniał się o 2,2%, a sWIG80 zyskiwał 1,2%

WIG20 z szansą na wzrosty i widoczna niepewności branży gamingowej na GPW

Silniejsze odbicie WIG20 od strefy wsparcia z września i oddalenie się od wsparcia 1700 pkt. sugeruje, że benchmark polskiej giełdy może mieć szansę na kontynuowanie korekty wzrostowej, twierdzi Michał Palaczyk ze Squaber.com. Jeżeli aprecjacja na rynkach bazowych (w tym Wall Street) będzie kontynuowana, wtedy GPW powinien mieć pole do rozszerzenia aprecjacji.

Za nami burzliwy tydzień, na rynek napłynęło wiele negatywnych informacji. W weekend Amerykanie obawiali się o zdrowie Donalda Trumpa, który jednak szybko powraca do sił. W tle dywagacji na temat zdrowia prezydenta USA wciąż pozostaje trudna dola branży lotniczej, oczekiwane stymulowanie gospodarki, wyborcze sondaże oraz stan rynku pracy.  Czy to wszystko ułoży się na korzyść S&P 500? – komentował w poniedziałkowej odsłonie Sygnałów Dnia na antenie Comparic24.tv reprezentujący Squaber.com, Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNCBR rekomenduje dofinansowanie 2 projektów Celon Pharma łącznie na 26,8 mln zł
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, AUD/USD, AUD/NZD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here