Naga MarketsWIG20 rósł o 1,31%, akcje JSW i Alior Banku liderami czwartkowej aprecjacjiW trakcie czwartkowej sesji w Warszawie główny indeks, WIG20, wzrósł o 1,31%, do 1626 pkt. mWIG40 zyskał 2,37%, podczas gdy sWIG80 podbił o 1,08%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 966 mln z czego 753 mln to sam WIG20. Najmocniejsze wzrosty, w zakresie sub-indeksów, zanotował dziś WIG-Motoryzacja (+5,63%, wsparte 8% zwyżką walorów Intercarsu). Na drugiej stronie widniał dziś WIG-Media z ponad 3% spadkiem (ponad 6% spadek akcji Wirtualnej Polski).

Jobless claims i ostateczny spadek na Wall Street

Jak co czwartek, w ostatnich tygodniach, w centrum zainteresowania znajdował się dziś odczyt z amerykańskiego rynku pracy. Wskazanie dot. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za ostatni tydzień przyniosło wzrost ponad 4,4 mln, co sumują łączną liczbę już do ponad 26 mln. Dzisiejszy odczyt, inaczej niż w poprzednich tygodniach, wypadł blisko rynkowego konseusus (4,2 mln) w wyniku czego brak było istotniejszej reakcji na rynkach. Ostatecznie jednak amerykańskie indeksy ponownie ruszyły na północ, wspierając europejskie odpowiedniki.

Te artykuły również Cię zainteresują
W depeszach agencyjnych wskazywane jest oczekiwanie, iż najgorsze wskazania z rynku pracy są chwilowo za nami. Dodatkowo chwilowym czynnikiem wspierającym jest odbicie na rynku ropy naftowej. Co ciekawe europejskie indeksy kończą dziś sesję na plusach, pomimo alarmująco słabych wskazań PMI (PMI dla usług 11,7 pkt w Strefie Euro)  z początku obrotu.

Akcje JSW oraz Alior Bank rosły najsilniej

Lokalnie, w ramach WIG20, obserwowaliśmy ponad 7% wzrosty JSW oraz blisko 5,5% podbicie walorów Aliora. W dwudziestu największych spółkach jedynie trzy były dziś „na minusie” (LTS, PEO i SPL). Pekao traci trzecią sesję z rzędu (przejściowo pod 50 PLN), testując najniższe poziomy od 2009r.  Blisko 4% zwyżkowały dziś akcje Play, który poinformował przed sesją o podpisaniu przedwstępnej umowy nabycia Virgin Mobile Polska (za ok. 61 mln PLN).

Na szerokim rynku najmocniejsze wzrosty zanotowały dziś akcje INC oraz Harpera (ponad 30% podbicie kursów). Na drugiej stronie szali widniały blisko 60% zniżki ITMTrade (dawne Briju) po tym jak spółka poinformowała o planach złożenia wniosku o upadłość. Ostatnie sesje na mniejszych spółkach (oraz rynku NC) przynoszą lekki spadek aktywności w stosunku do pierwszych 3tygodni kwietnia.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy kontynuację odbicia od strefy wsparcia na 1555-1510 pkt. (luka z 3-6/03). Jeszcze parę sesji temu wydawało się, iż rynki będą próbować rozegrać falę C spadków – impuls ten został jednak zanegowany. Pozostajemy więc w ramach lokalnej konsolidacji 1555-1670 pkt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here