Naga MarketsWIG20 przy ważnym oporze - analiza techniczna polskiego indeksuOstatni nowy szczyt pojawił się w styczniu. Długo wiec trzeba było czekać na potwierdzenie, że spadki ograniczone wsparciem 1875 punktów są korektą. Teraz byki muszą potwierdzić swoją dominację, czyli utrzymać wartość kontraktów powyżej 2100 punktów. W latach 2018-2020 było to kluczowe wsparcie, które zostało przełamane dopiero na fali lutowych spadków na giełdach światowych.

Indeks WIG20 doszedł do ważnego poziomu

Wczorajsza euforia przełożyła się na opuszczenie przez wykres zakresu wyznaczonego przez wstęgi Bollingera. Jest to dość rzadko spotykane zjawisko i zwykle oznacza, że cena będzie chciała powrócić do wnętrz kanału wyznaczonego przez przerywane linie. Dzisiejsza sesja zdaje się realizować ten właśnie scenariusz.

Te artykuły również Cię zainteresują
To, co pozostaje niewiadomą, to czy podaż będzie w stanie doprowadzić do spadków w skali godzinowej, czy dziennej. W wariancie intraday’owym korekta powinna być symboliczna, na przykład do ceny 2075 punktów, gdzie ostatni przełamany szczyt zamieniłby się w lokalne wsparcie. Jeżeli niedźwiedzie stać na więcej, to bazą do porównań będą kwietniowe korekty, które liczą ok. 75 punktów. Dobrym wyznacznikiem zakończenia spadków była środkowa linia Bollingera, czyli średnia krocząca MA20.

Na chwilę obecną nie będę przywoływał niższych wartości jak wspomniany już dołek 1875 punktów. Warto jednak pamiętać, że ponad rok temu ogromna fala przeceny rozpoczęła się w miejscu aktualnych kwotowań Wig20.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig cena akcji | giełda akcje | euro notowania | notowanie jsw | co to jest blik |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here