Naga MarketsPierwsza sesja giełdowa listopada przyniosła szerokie odbicie na globalnych parkietach. W Europie WIG20 przez większą część handlu był dodatkowo liderem wzrostu. Główny, warszawski indeks zyskał dziś 2,65%, podczas gdy mWIG40 odbił 1,73% a sWIG80 wzrósł o 2,76%. Obroty na szerokim rynku wyniosły dziś 1,2 mld PLN z czego 245 mln to same walory Allegro.

mWIG40 odbił 1,73% a sWIG80 wzrósł o 2,76%

Jeszcze przed startem sesji w Europie futures wskazywały na potencjalne otwarcia górą za sprawą lepszych danych makro z Chin (PMI). Kolejne lockdown’y w Europie (m.in. UK) wydają się być przez inwestorów relatywnie zdyskontowane, pomimo ich negatywnego wpływu na perspektywy makro. W krótkim terminie liczyć się będą wybory prezydenckie w USA. Biden teoretycznie prowadzi jednak w tzw. „swing-states” przewaga nie jest duża. Dodatkową zmienność może wywołać dość burzliwa natura Trump’a w przypadku przegranej. Ponadto na rynku obserwujemy zbudowanie oczekiwań co do grudniowego wsparcia EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują

Lokalnie byliśmy świadkami „odbicia” przecenionych liderów z warszawskiego parkietu. WIG20 od startu sesji prezentował się dobrze na tle Europy, ostatecznie będą najmocniejszym parkietem w zestawieniu. Dzisiejszy ruch w dużej mierze traktować możemy jednak jako korektę słabości z poprzedniego tygodnia kiedy WIG odstawał na tle np. niemieckiego DAX’a. W ramach WIG20 12 zwyżkę zanotowały akcję JSW. Z ponad 10% udziałem w indeksie wsparciem okazały się również akcje Allegro z ponad 4,6% wzrostu.

W ramach ostatnich liderów należy wspomnieć o 6% podbiciu akcji Mercatora (który ponownie handlowany jest powyżej 500 PLN). W zakresie mniejszych spółek należy nadmienić 44% odbicie kursów OneMoreLevel/25% AllInGames, które musiały zmierzyć się ostatnio z presją podaży po premierze Ghostrunner’a. Ponadto na koniec sesji pozytywnie wyróżniły się akcje Medicalgorithmics (+21,68%), który poinformował iż zależny Medi-Lynx ma umowę z komercyjnym ubezpieczycielem w USA.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja, na WIG oraz w Europie, stanowi w dużej mierze odreagowanie słabości z poprzedniego tygodnia. Za wcześnie jest aby stawiać definitywne tezy dot. zakresu odbicia (najbliższy opór to 1625 pkt)., tym bardziej iż przed jutrzejszymi wyborami chęć inwestorów do otwierania nowych pozycji może zostać ograniczona.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here