Naga MarketsWIG20 próbuje odrabiać straty. KGHM notuje istotny spadekWykazywane z wczorajszym porankiem spadki kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wpłynęły na znaczne pogorszenie nastrojów z otwarciem krajowych notowań dla FW20. Jednakże już po otwarciu rynku kasowego kurs instrumentu w ślad za WIG20 zaczął odrabiać straty. W gronie spółek indeksu bazowego mocno zachowywały się akcje krajowych rafinerii, które jeszcze dzień wcześniej istotnie obciążały indeks.

Spółki telekomunikacyjne z gorszymi wynikami. Zniżka cen miedzi powodem spadków KGHM

Przypływ zainteresowania wynikał z ze wzrostu cen paliw na głównych rynkach, przewyższających zwyżkę cen ropy. Zwyżkował również największe banki, energetyka oraz jedyny w WIG20 przedstawiciel handlu dobrami podstawowymi – DINOPL. Natomiast istotny spadek odnotowały akcje KGHM powodowany zniżką cen miedzi, słabszy dzień miały również spółki telekomunikacyjne. Na wykresie dziennym FW20 kurs po raz kolejny naruszył podstawę dotychczas dominującego trendu bocznego. Wysoka, biała świeca zdaje się stwarzać wrażenie braku akceptacji dla niższych poziomów cenowych, chociaż nie widać również presji na dążenie w kierunku górnego ograniczenia.

Na wykresie 60-min kurs testował wsparcie poprzedniego dołka. Szeroka luka cenowa, jaka pojawiła się po otwarciu notowań, została dość szybko przykryta. Na MACD jest aktywny sygnał kupna. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia nie zapowiada istotnych ruchów na otwarciu dla FW20. Wczorajsze spadki na rynkach amerykańskich miały miejsce jeszcze w trakcie trwania sesji na GPW. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej oraz w USA na wskaźnik nastrojów konsumentów Uniw. Michigan.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here