Naga Marketsbear, byki, ComparicWtorkowa sesja na warszawskim parkiecie nie przyniosła być może znacznej wyprzedażyc głównego indeksu polskiego rynku kapitałowego, lecz analitycy alarmują o sposobie dzisiejszej przeceny. WIG20 zakończył dzisiejszy dzień z wynikiem -0,8%. Czy to początek głębszej przeceny? 


Pytanie te zadają sobie prawdopodobnie wszyscy uczestnicy konkursu ING Turbo Wyzwanie. Miniony tydzień zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Potaczka, który otrzymał nagrodę główną pierwszego tygodnia zmagań – smartwatch Polar M600. Aby znaleźć się w grupie dwudziestu zwycięzców należało uzyskać stopę zwrotu przekraczającą 7,74%. Dzięki certyfikatom Turbo zdobywca pierwszego miejsca mógł pochwalić się zwrotem na poziomie 15,2%. Pełna lista zwycięzców już została opublikowana na stronie konkursu.

Problemy WIGu

WIG20 ma za sobą świetny początek miesiąca. Od 29 września do minionego czwartku główny indeks warszawskiej giełdy zyskał ponad 135 punktów co przełożyło się na wzrost jego wartości o niemal 5,6%. Zapoczątkowana w ostatni piątek korekta sprawia, że strategia buy&hold, tak często stosowana w konkursach, przestaje się sprawdzać .

Nieśmiałe, poniedziałkowe wzrosty w pierwszych godzinach dzisiejszej sesji wydawały się być kontynuowane, jednak w miarę upływu czasu kupujący coraz wyraźniej odpuszczali. W efekcie dzisiejsza przecena 0,8%, choć nie jest zaskakująco duża, może być pierwszym sygnałem głębszej korekty na wykresie.

Mierząc październikowy rajd byków jesteśmy w stanie wyznaczyć siatkę Fibonacciego, której poziom 61,8 wyraźnie scala się z lokalnym dołkiem z początku września. Znajdująca się w tej okolicy strefa wsparcia będzie prawdopodobnie miejscem gdzie dojdzie do większej potyczki pomiędzy siłami popytu, a podaży.

Koniec spadków na EUR/PLN?

Zgoła inna sytuacja prezentuje się na wykresie EUR/PLN, które po dzisiejszej sesji może powrócić do wzrostów. Para od maja przebywa w stabilnym trendzie wzrostowym, który został przerwany głęboką korektą pod koniec września.

Podejmij Turbo Wyzwanie

Niedźwiedzie doprowadziły do testu okolic 4,2300 i znajdującej się w tej okolicy strefy wsparcia. Zbudowana na ostatnim lokalnym dołku oraz zniesieniu 61,8 całego impulsu wzrostowego strefa stanowi silne wsparcie dla kupujących, którzy zdołali doprowadzić do powstania świecy przypominającej pinbar. Oczywiście, w ciągu kolejnych kilku godzin dzielących nas od nowej daty sytuacja na wykresie może się jeszcze zmienić, lecz uważna obserwacja jutrzejszego zachowania się ceny może być kluczem do zwycięstwa w Turbo Wyzwaniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here