Naga MarketsWIG20 pozostaje w granicach konsolidacjiWtorkowe notowania na rynkach europejskich zaczęły się w klimacie kontynuacji wczorajszych zwyżek, które zostały wzmocnione dobrymi rozdaniami na Wall Street. Tym razem impulsem wzrostowym były informacje o możliwości przejęcia przez Microsoft amerykańskiej części chińskiej spółki Tik-Tok, której sukces rynkowy zderzył się z napięciami politycznymi pomiędzy Chinami i USA.

Dynamiczne zmiany zastopowały poranny optymizm

Dla graczy potencjalna akwizycja na tak rozgrzanym rynku, jak nowe technologie stała się symbolem optymizmu władz spółek wobec przyszłości i stąd dobra postawa giełd europejskich o poranku. Po godzinie optymizm został jednak zredukowany, a duże wzrosty z poranka zmieniły się w konsolidacje w rejonie dziennych minimów. Na rynki wróciło oczekiwane na ważniejszą część tygodnia i spotkanie z comiesięcznymi danymi z amerykańskiego rynku pracy w USA. Dla GPW, z akcentem na WIG20, która wczoraj mocno posilała się optymizmem rynków bazowych oznaczało to przymus korelacyjnych przesunięć. W istocie całość dnia WIG20 spędził na powielaniu ruchów niemieckiego DAX, ale tym razem  – w przeciwieństwie do sesji poniedziałkowej  – to indeks warszawskich blue chipów okazał się silniejszy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na końcowym fixingu wartość średniej została ustalona na 1811 pkt., a wzrost koszyka na +0,39 procent. Obrót sięgnął do 732 mln złotych, z czego niemal 300 mln złotych przypadło na spółkę CD Projekt. Sesja była podobna do wczorajszej, zarówno pod względem skorelowania z otoczeniem, jak i podziału na wybijający się aktywnością walor CDR i resztę blue chipów. Technicznie patrząc sesja nie przyniosła zmiany. WIG20 pozostał w granicach konsolidacji w rejonie 1856-1735 pkt., która poniedziałkowymi notowaniami weszła w trzeci miesiąc.

Przymus czekania na przesilenie przenosi się na kolejne rozdanie, ale nie warto z uwagi tracić korelacji indeksu z indeksami rynków bazowych. Do końca tygodnia właściwie nie ma szans na wyjście z cienia giełd światowych i niezależnie od lokalnych apetytów, to piątkowe dane amerykańskiego Departamentu Pracy przesądzą o tym, w jakich nastrojach skończy się tydzień w Warszawie.

Adam Stańczak

Analityk DM BOŚ SA

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here