Naga MarketsPoczątek sesji w środę w Warszawie odbywał się pod znakiem dostosowania do wtorkowego zamknięcia sesji w Stanach Zjednoczonych, gdzie główne indeksy traciły już po zamknięciu notowań w Europie. W związku z tym, przy braku lokalnych pozytywnych czynników, strona popytowa była skazana na poddanie się nieznacznej przecenie.

Główne indeksy traciły już po zamknięciu notowań w Europie

Ponadto należy zwrócić uwagę, iż przez część rynku wtorkowa sesja mogła zostać odebrana jako nieudana próba wybicia z ponad miesięcznej konsolidacji. Pierwszy efekt unijnego pakietu pomocowego może dla inwestorów być już przeszłością w myśl zasady „kupuj plotki, sprzedawaj fakty”. Niemniej jednak w długim terminie osiągnięte porozumienie powinno naszym zdaniem widocznie przekładać się pozytywnie zarówno na gospodarki jak i w konsekwencji na giełdy.

Niemniej jednak w otoczeniu ciągłej niepewności związanej z pandemią koronawirusa, a także pojawiających się informacji o powrocie napięć na linii Waszyngton – Pekin, brak konkretnych pozytywnych czynników będzie ciążył na notowania indeksów, po tym jak w ostatnich miesiącach obserwowaliśmy dynamiczne wzrosty.

WIG20 pozostaje więc uwięziony w konsolidacji pomiędzy poziomie 1735 a 1885 pkt. Obecny techniczny obraz przemawia za powrotem w stronę dolnego ograniczenia konsolidacji.

Należy zwrócić uwagę, iż obecnie trwa sezon kwartalnych wyników spółek w Stanach Zjednoczonych, co przekłada się na sentyment do poszczególnych sektorów na całym świecie. W dniu wczorajszym swoje wyniki opublikował m.in. Microsoft, które uważamy za szczególnie istotne. Skorygowany zysk na akcję wyniósł w II kwartale 1,46 USD, wobec oczekiwanych przez analityków 1,34 USD na akcję.

Przychody wyniosły 38 mld dolarów. Według serwisu Refinitiv prognozy wskazywały na wynik na poziomie 36,5 mld dolarów. W wypadku gdyby Microsoft opublikował wyniki znacząco poniżej prognoz, mógłby być to naszym zdaniem punkt zapalny do przeceny mocno rosnącego w roku bieżącym sektora technologicznego.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Przed rozpoczęciem sesji nie obserwujemy żadnych bodźców, które miałyby wpłynąć
na zakończenie konsolidacji notowań na warszawskim parkiecie.

Notowania kontraktów na S&P 500 i DAX30 wskazują na nieznaczną przewagę strony popytowej, co pozwala oczekiwać pozytywnego otwarcia w Europie.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here