Naga MarketsWIG20 powyżej 2300 pkt, podczas gdy WIG Nieruchomości odczuwa kryzys EvergrandeW trakcie poniedziałkowego otwarcia WIG20 notuje wzrosty o 0,38%, co pozwala indeksowi na powrót powyżej 2300 pkt. Jak wskazują Artyści Rynków z CMC Markets, na kanale Comparic24, polski indeks ma się całkiem dobrze, biorąc pod uwagę ostatnie zamieszanie na rynkach wywołane przez Evergrande. Ten chiński deweloper swoje negatywne piętno odciska również na indeksie WIG Nieruchomości.WIG20 ma się dobrze

 – Cofnijmy się do czerwca, trwała przez długi czas taka walka z tym poziomem 2300 pkt. W zasadzie rynek się konsolidował w takim dość wąskim przedziale 2200-2300 pkt. No i pod koniec sierpnia udało się ten poziom pokonać. W zasadzie do 2400 pkt poszło ekspresowo i większych problemów z tym rynek nie miał. Natomiast w poniedziałek, o którym już mówiliśmy w kontekście DAX-a, czyli to załamanie na rynkach w związku z problemami chińskimi, to spowodowało też, że rynek otworzył się z luką i zamkną sesję poniżej tego poziomu 2300 pkt. – wskazuje Maciej Leściorz z CMC Markets.

– Co bardzo ważne, kolejne dwie sesje, a w zasadzie druga sesja po poniedziałku (środowa), przyniosła domknięcie tej luki więc zostało ryzyko zażegnane. I w tym momencie jesteśmy w okolicach wsparcia 2340/2350 pkt. Technicznie rzec biorąc, jeżeli ten poziom zostanie pokonany, to mamy ponownie otwartą drogę (z perspektywy analizy technicznej) w okolicę 2400 pkt. Na co musimy patrzeć? Na nastroje globalne. Jeśli będą utrzymywały się na dobrych poziomach, to tutaj w nawet perspektywie krótkiego czasu ponownie te poziomy zobaczyć. – dodaje także.

Jeśli jednak nastroje globalne ulegną pogorszeniu to należy liczyć się z tym, że kapitał w takich sytuacjach ucieka w stronę aktywów, które uchodzą za bezpieczniejsze, na czym straci rodzima giełda. Jednak biorąc pod uwagę, że sprawa evergrande dalej pozostaje elektryzująca, to niektóre spółki z WIG20 radziły sobie niezwykle dobrze, z Dino Polska na czele.

WIG20 powyżej 2300 pkt, podczas gdy WIG Nieruchomości odczuwa kryzys Evergrande
Notowania indeksu WIG20 dnia 27.09.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie poniedziałkowego otwarcia WIG20 notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie 0,38%, co oznacza wzrost o 8,85 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 299,18 pkt. Aktualnie indeks wyceniany jest więc przez inwestorów na równo 2 308,03 pkt.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

WIG Nieruchomości nie taki klarowny

– Sukces segmentu mieszkaniowego przeważa w tym momencie, ale nie zapominajmy o tym, że sektor komercyjny dotyczący tej działalności związanej z galeriami handlowymi, ale też z biurami, no myślę, że on ma się tutaj o wiele gorzej i relatywnie bardziej zaciąga ten kredyt w związku z niskimi stopami procentowymi. Myślę, że nawet symboliczne podnoszenie stóp procentowych za wiele nie namiesza, jeżeli chodzi o sektor mieszkaniowy w krótkim terminie, ale już mocno będzie negatywnie wpływało na perspektywy i na różne wyceny, jeżeli chodzi o sektor komercyjny. – wyjaśnia Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Rekordowo wysoki popyt na kredyty hipoteczną jest jedną ze zmiennych, która napędza obecnie rynek nieruchomości mieszkaniowych. Seria podwyżek stóp procentowych mogłaby w tej płaszczyźnie wyraźnie namieszać, choć należy pamiętać, że regularny wzrost wolumenów na hipotekach obserwowany był również i przed covidem, kiedy to stopa referencyjna wynosiła 1,5.

Swoje piętno dalej pozostawia chiński problem. I choć rynek mieszkaniowy państwa środka jest całkowicie niepodobny do polskiego, czy też amerykańskiego, to jednak niesmak wśród inwestorów globalnych na pewien czas pozostanie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kghm | cena akcji neuca | bitcoin kurs 2020 | kirs dolara | kurs dolara amerykańskiego | lotos akcje cena | notowania dom development |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here