Naga MarketsNiedźwiedź i byk
Spółki GPW, w tym indeksu WIG20, radzą sobie coraz lepiej na rynku

Końcówka środowej sesji na GPW przyniosła niespodziewane umocnienie indeksu WIG20, który wyróżniał się na tle swoich europejskich konkurentów, testując istotny poziom oporu. Chociaż notowania nadal utrzymują się poniżej i w czwartek benchmark traci 0,6%, to wartości powróciły nad strefę 2200 pkt. Na otwarciu sesji 23 maja niezaprzeczalnym liderem są akcje CD Projekt, najsilniej traci natomiast Cyfrowy Polsat.


Indeks WIG20 odbije od tegorocznych minimów?

Odrzucenie wsparcia na wysokości 2160 pkt. oraz dwa dnia wzrostów z pewnością rozbudziły nadzieje inwestorów, że indeks WIG20 w końcu powróci nad minima grudniowe i rozszerzy korektę wzrostową. Co prawda czwartkowy handel utrzymuje się jak na razie pod wspomnianym oporem, nastroje przy Książęcej wydają się jednak o wiele bardziej pozytywne po środowym zamknięciu:

„Na parkiecie przy Książęcej dobrze radziły sobie wszystkie trzy, główne indeksy, chociaż w przypadku indeksu sWIG80 ruch wzrostowy jest raczej skromny. Dobrą kondycją odznaczały się spółki z sektora energetycznego i chemicznego. Powodów do zadowolenia nie mają za to akcjonariusze deweloperów gier wideo – słabe wyniki Ten Square Games wywarły presję na branży. Poza autorem raportu mocne przecenie ulega 11 Bit Studios i niedawny debiutant BoomBit” – komentował Michał Stajniak, starszy analityk XTB.

indeks WIG20 23 maja
WIG20 na wykresie dziennym

Więcej na temat podsumowania sesji środowej, najważniejszych informacji ze spółek oraz przygotowania do handlu czwartkowego w codziennym programie Comparic24.tv:

Akcje CD Projekt liderem wzrostów, Cyfrowy Polsat traci najsilniej

W czwartek, 23 maja 2019 roku, akcje CD Projekt znajdują się w czołówce spółek wzrostowych zyskując około 1,6%. Cena odbija od 50-okresowej średniej oraz miesięcznych minimów, nadal przesuwając się w relatywnie wąskiej konsolidacji:

akcje CD Projekt 23 maja
Akcje CD Projekt na wykresie dziennym

Po czterech sesjach dynamicznych wzrostów traci natomiast Cyfrowy Polsat, korygując o 2%. Nie zmienia to jednak faktu, że akcje CPS wyraźnie oddaliły się od lutowych minimów na wysokości 24 złotych, które testowane były pod koniec ubiegłego tygodnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here