Naga Marketsbyk patrzący w wykresyIndeks WIG20 choć miał szansę wczoraj na zakończenie trzeciej sesji z rzędu na plusie, to pod koniec uaktywniła się podaż na rynku, która ostatecznie doprowadziła do zamknięcia na -0,20%. Jednak w dalszym ciągu tygodniowy wynik indeksu pozostaje ponad 2% na plusie, a w trakcie dzisiejszej sesji notowania utrzymują się nad poziomem 2100 punktów. Na łamach programu „Tymczasem na GPW…” w Comparic24.TV Agnieszka Zaręba poinformowała, iż na GPW w środę wzrosły ceny akcji 136 spółek, 148 spadły, a 178 nie zmieniły się. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawdź bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.


WIG20 utrzymuje się nad 2100 pkt. Co zrobi w czwartek?

Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,2% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 105,88 pkt. WIG30 spadł o 0,26%. Z kolei szeroki indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia 0,15% i osiągnął 2 409 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 560 mln zł, a największe zanotowało PKO BP – 76 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za nami średnio udana sesja na GPW. Z neutralnego początku byki próbowały wykorzystać podejście Eurolandu do rozbudowania odbicia. Od początku sesji w oczy rzucały się natomiast bardzo przeciętne obroty, co jak zawsze jest elementem ostrzegawczym przed angażowaniem się w takie inicjatywy kierunkowe. Tomasz Gessner z EFIX Dom Maklerski zauważa, że pomimo tego, że do końca naszej sesji Euroland, czy kontrakty amerykańskie trzymały się blisko sesyjnych maksimów, nasz rynek oddał całość, pozostawiając pewien niesmak. Widać zatem, że siły jak na razie zbyt wiele nie ma, zarówno w gronie blue chipów, ale i drugiej linii spółek, które jak na razie nie mogą się po ciosie podaży z poprzednich tygodnia pozbierać. Takie kłopoty z wykorzystaniem zewnętrznego podejścia do rozbudowy korekty to jednocześnie ostrzeżenie przed sytuacją, w której zewnętrzna atmosfera się pogorszy. Przy widocznej obecnie relatywnej słabości GPW będziemy wówczas chętnie brali udział w ruchu na południe – oznajmiła Agnieszka Zaręba.

PGNIG i Bank Handlowy publikują wyniki kwartalne

PGNIG informuje o wynikach. Skonsolidowany zysk netto spółki w drugim kwartale 2019 roku spadł o 65 proc., do 248 mln zł, zgodnie z wcześniejszymi szacunkami. Skonsolidowany wynik EBIT wyniósł 292 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosił 969 mln zł. Skonsolidowane przychody w drugim kwartale wyniosły 8,28 mld zł, podczas gdy rok temu były na poziomie 7,64 mld zł. Koszty operacyjne grupy PGNiG wzrosły w drugim kwartale do 7,32 mld zł wobec 6 mld zł przed rokiem.

Zysk netto grupy Banku Handlowego w drugim kwartale 2019 roku spadł do 133 mln zł ze 182 mln zł rok wcześniej. Zysk banku okazał się 6 proc. niższy od konsensusu na poziomie 141 mln zł. Oczekiwania dziewięciu biur maklerskich co do zysku netto za II kwartał wahały się od 127,2 mln zł do 152,8 mln zł. Wynik odsetkowy banku w drugim kwartale wyniósł 288,4 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami na poziomie 288,4 mln zł. Wynik z opłat i prowizji w II kwartale 2019 roku wyniósł 153,3 mln zł i był 9 proc. powyżej szacunków rynku, który spodziewał się 140 mln zł.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here