Naga MarketsAkcje PKN Orlen i Bogdanki we wtorek 16 lipcaZa nami kolejna udana sesja w Warszawie. Indeks WIG20 kończył wtorek wzrostem o 2,4% zamykając się na niemal 1513 punktów – po raz pierwszy od trzech tygodni. Jesteśmy więc świadkami kontynuacji odbicia jakie rozpoczęło się 16 marca – cztery dni po najgorszej sesji w historii GPW, kiedy to warszawski indeks bluechipów spadł o niemal 13,3%. Nowy miesiąc przynosi jednak powrót do spadków i korektę o 1,5%. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


GPW notowało bardzo dobrą końcówkę miesiąca i kwartału

Na uwagę inwestorów zasługują również obroty GPW – te przekroczyły wczoraj miliard złotych i były najwyższe od sesji Trzech Wiedźm w piątek, 20 marca. Co zaskakujące polska giełda radziła sobie wczoraj zdecydowanie lepiej niż parkiety Europy Zachodniej. Niemiecki DAX zakończył wtorkowy handel raptem 1,2% powyżej kreski, wzrosty francuskiego CAC40 sięgnęły raptem 0,4%. Zdecydowanie lepiej, choć wciąż gorzej od Warszawy radził sobie parkiet w Londynie. FTSE100 zamknęło dzień z wynikiem 1,95%.

W centrum zainteresowania kupujących znalazło się Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które zakończyło wczorajszą sesję z wynikiem +15,3%. To efekt wygranej PGNiG w sporze z Gazpromem. Decyzją Trybunału Arbitrażowego Rosjanie będą musieli zwrócić polskiej spółce około 1,5 mln dolarów. Wzrosty PGNiG pobudziły również inne spółki paliwowe wchodzące w skład indeksu bluechipów. 6,1% zyskał wczoraj PKN Orlen. Na plusie dzień zakończył również Lotos.

Nie obyło się jednak bez spadków – te szczególnie widoczne były w przypadku Cyfrowego Polsatu czy mBanku. Obie spółki straciły po 1,16%. Poza WIG20 zyskiwał również indeks szerokiego rynku WIG (+1,95%), a także indeksy mWIG40 oraz sWIG80 – kolejno 0,6 oraz 1,8% w górę.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCiech z zyskiem 117,69 mln zł w 2019 r. Spółka spada podczas dzisiejszej sesji 1,3 procent
Następny artykułBrazylijska giełda kryptowalut kończy działalność
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here