Naga MarketsKGHM, Huta Miedzi Głogów
KGHM traci najsilniej na poniedziałkowym otwarciu GPW

Na poniedziałkowym otwarciu sesji indeks WIG20 zyskuje 0,35% i podchodzi pod poziom 2200 pkt., który został wybity w zeszłym tygodniu. Większość spółek notuje skromne wzrosty poniżej jednego procenta. Najlepiej radzi sobie Play zarabiający 0,90%, na ostatnim miejscu znajduje się natomiast KGHM tracący około 1,5%.


Indeks WIG20 stara się nieśmiało odrabiać zeszłotygodniowe straty?

Po dynamicznej przecenie z minionego tygodnia, która zepchnęła notowania indeksu WIG20 do poziomu 2180 pkt. obserwowanego ostatni raz w listopadzie zeszłego roku, poniedziałkowa sesja przynosi delikatne odetchnięcie i próbę testu pułapu 2200 punktów, gdzie przebiega obecnie istotny poziom oporu. Jeżeli WIG20 ma silniej korygować to cena musi powrócić nad wspomniany poziom.

W ostatnim czasie dużo spółek wchodzących w skład indeksu notowało silne, kilkudziesięcioprocentowe przeceny. Wśród nich znalazł się między PGNiG, który traci od lutowego szczytu 30%. W osobnej analizie Łukasz Nowacki, analityk Comparic.pl, zadaje pytanie, czy to czas na poszukiwanie dołka: Wydaje się, że jeżeli kurs już teraz nie zacznie rosnąć, to cena może testować poziom poprzedniego dołka, a niewiele niżej przebiega dobrze respektowana linii trendu, która łączy cała serię wcześniejszych dołków. Wydaje się więc, że okolice między 5 zł a 5,30 zł mogą być atrakcyjne dla spekulantów, którzy będą chcieli wykorzystać fakt tak silnej przeceny”

Play liderem, KGHM przegranym poniedziałkowej sesji

KGHM może nie stracił tyle co PGNiG, jednak obserwowana od kwietnia przecena również uszczupliła wartość akcji o 18%. W poniedziałek gigant przemysłowy kontynuuje deprecjację i jest najsilniej tracącą spółką wchodzącą w skład indeksu WIG20. Tydzień otwiera się jednak niemal trzy złote nad zeszłotygodniowymi minimami poniżej 92 złotych (najniższy poziom od lutego).

Liderem skromnych poniedziałkowych wzrostów jest natomiast Play zarabiając około 0,90%. Dla spółki jest to drugi dzień wzrostów z rzędu, jednak od przełomu kwietnia i maja notowania konsolidują poniżej rozrysowanej wtedy luki spadkowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here