Naga MarketsWIG20 powraca nad 1600 pkt. Akcje Orange Polska i CCC liderami wzrostów, CD Projekt pod kreskąW środowy poranek indeks WIG20 zyskuje niemal 0,8% i powraca nad okrągły poziom 1600 punktów. Od strony technicznej niewiele zmienia się w układzie benchmarku polskiej giełdy, część wtorkowej deprecjacji próbują odrabiać jednak akcje CCC (+3,33%), a liderem wzrostów po dzwonku rozpoczynającym sesję jest Orange Polska (+3,34%). Zgodnie z danymi z godziny 09:03, po stronie spadkowiczów znajdowało się tylko pięć spółek, a najsilniej traciły akcje CD Projekt (-0,9%).

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,14% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 594,25 pkt we wtorek, 28 kwietnia. Z kolei indeks WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,11% i osiągnął 44 754,03 pkt.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 172,18 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 150,11 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 164 spółek, 144 spadły, a 137 nie zmieniły się.
  • WIG20 zyskuje w środę, układ techniczny indeksu nie ulega jednak poważniejszej zmianie

WIG20 ma coraz mniej miejsca w i tak wąskiej konsolidacji

Indeks polskich blue chipów mocniejszym akcentem powraca nad poziom 1600 punktów, nie zmienia to jednak faktu, że konsolidacją pomiędzy dwoma oknami bessy z marca nadal dominuje. Co więcej, zmienność WIG20 w ostatnich tygodniach jest coraz bardziej ograniczana przez zbliżającą się do swojej krawędzi formację klina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z rynkowego punktu widzenia sesja nie zmienia znacząco układu technicznego wokół WIG20. W dalszym ciągu pozostajemy w ramach konsolidacji – aktualnie zmierzamy, ponownie, w kierunku wsparcia na 1550 pkt. Kluczowe dla oceny perspektyw wydaje się, zachowanie DAX/SPX i reakcja inwestorów na próby wybicia nowych lokalnych szczytów (najwyżej od drugiej połowy marca) – komentował Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.

WIG20 nadal dryfuje na wysokości poziomu 1600 pkt.
WIG20 nadal dryfuje na wysokości poziomu 1600 pkt.

O scenariuszu wąskiej konsolidacji i utrzymywaniu się ruchu bocznego na antenie Comparic24.tv mówił w tym tygodniu między innymi Radosław Chodkowski, twórca bloga Humanista na giełdzie. Jego zdaniem korekta przybierze formę litery „U”, w efekcie czego WIG20 przez wiele miesięcy może odbijać się od pułapu 1600 pkt., spadając nawet w okolice 1300 pkt.

Akcje Orange Polska liderami wzrostów po teście 2-mcznych maksimów

Notowania Orange Polska we wtorek co prawda zniżkowały o ponad 3%, wcześniej testując jednak poziom 7,43 zł, najwyższy od ponad dwóch miesięcy. W środowy poranek spółka ponownie próbuje odbicia, utrzymując się nad pułapem 7 złotych za akcję.

Po silniejszym spadku (o ponad 7%, który był najmocniejszym w ramach indeksu WIG20) straty odrabiać próbuje natomiast CCC. Polski producent obuwia znalazł się jednak ponownie w okolicach 39 złotych za akcję, co jest najniższym poziomem od 14 kwietnia.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, że we wtorek na GPW drugi dzień z rzędu w gronie liderów obrotu znalazła się spółka XTB, która po dobrych wynikach za I kw. br. cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów. W środę powraca jednak poniżej poziomu 9 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here