Naga MarketsWIG20 powraca do ruchu wzrostowego, podczas gdy JSW spada poniżej 36 złW trakcie wtorkowych notowań WIG20 notuje nieznaczny wzrost swojej wyceny. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, nasz główny indeks powrócił do ruchu wzrostowego, zamykając lukę spadkową z ubiegłego tygodnia. Z kolei JSW notuje dziś spadki, a inwestorów obiegła wiadomość o shortach funduszu Numeric.WIG20 wraca do wzrostów

– Dzisiaj ładna sesja podbicia i zamykamy spadkową lukę z zeszłego tygodnia, z czwartkowego otwarcia. Jaki jest problem z dzisiejszym zrostem? Niższe obroty niż na sesjach, na których spadaliśmy, czyli na przykład na tej z 19 sierpnia (wspomniany czwartek). Druga sprawa jest taka, że nie wszystkie spółki (te istotne dla indeksu) ładnie performowały. Wystarczy spojrzeć na rozkład indeksu, PGNiG dość słabo. – podkreśla Michał Palaczyk.

– No i znajdujemy się poniżej linii trendu wzrostowego, czyli w tym tygodniu odbędzie się tu najważniejszy efekt magii, czyli możliwy powrót do trendu wzrostowego albo jakieś uporczywe próby przebijania tego trendu wzrostowego, lub wręcz odbicia w dół. Tego dziś nie wiemy, na pewno odbijały dzisiaj spółki, które najbardziej spadały w ostatnim czasie, czyli CCC czy KGHM. – dodaje także.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, niewielkie obroty skutkują brakiem jednoznacznego sygnału do ruchu na poziom 2350 pkt. Jeżeli w tym tygodniu uda się pokonać linie trendu wzrostowego, czyli powrócić do tego trendu wzrostowego, podbić poziomy 2300 pkt, to wtedy w perspektywie pierwszego tygodnia września możliwe będzie ujrzenie poziomów 2350, wyjaśnia Michał Palaczyk.

WIG20 powraca do ruchu wzrostowego, podczas gdy JSW spada poniżej 36 zł
Notowania indeksu WIG20 dnia 24.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji WIG20 notuje nieznaczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Indeks zyskuje obecnie skromne 0,16%, co oznacza wzrost o 3,68 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 287,52 pkt. Aktualnie indeks wyceniany jest więc na równo 2 291,20 pkt.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

invest

JSW notuje spadki

– JSW przy trochę mniejszych obrotach, ale jednak kontynuuje ruch wzrostowy, a w zasadzie ruch odbijający od linii trendu wzrostowego, jeszcze zainicjowany w zeszły piątek. Bardzo ładny ruch pomimo zwiększania shorta od funduszu Numeric, co też jest ciekawym casem na przyszłość. Czy to fundamenty mają rację, czy mają rację bardziej tematy strat zarządu i krótkiej pozycji, czyli w zasadzie pochodnej tych dwóch pierwszych przeze mnie wspomnianych. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Dość prawdopodobne jest dotarcie do poziomu 38 zł i tam odbędzie ta próba działań, czy też może być kontrakcja spadkowa, jakiś ruch powracający w okolice 35 zł, wtedy można by zacząć stwierdzać dość szeroko, że jesteśmy w układzie konsolidacji na JSW. Na ten moment tam cały czas jest delikatny trend wzrostowy. – dodaje także.

WIG20 powraca do ruchu wzrostowego, podczas gdy JSW spada poniżej 36 zł
Notowania spółki JSW dnia 24.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowych notowań Jastrzębska Spółka Węglowa notuje lekki spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka zniżkuje obecnie o 0,39%, co oznacza spadek o 0,14 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 35,95 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 35,81 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco akcje rekomendacje | orlen kurs | dzisiejszy kurs euro | kernel giełda | alior kurs | biomed lublin kurs akcji | kurs jena |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here