Naga MarketsOstatnie cztery tygodnie na GPW nie były łaskawe dla inwestorów. Notowania WIG20 poruszały się niejednostajnie w korekcie płaskiej pomiędzy poziomami 2165-2300 pkt. Rynek jest mocno rozchwiany, ale uwzględniając szerszy horyzont czasu to nadal WIG20 oscyluje w trendzie wzrostowym. Linia trendu biegnie w okolicy 2160 pkt. W najbliższych dniach prawdopodobnie kurs WIG20 zbliży się do dolnej granicy kanału wzrostowego. Teoretycznie powinna być to okazja do zajęcia pozycji długiej na indeksie WIG20 zgodnie z rynkową regułą „trend is your friend”. Zatem scenariusz bazowy zakłada pojawienie się jeszcze jednej fali wzrostu w rejon 2360 pkt.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Funt na drodze umocnienia

Ciekawie przedstawia się sytuacja techniczna na wykresie GBPUSD. Po silnym spadku notowania pary walutowej przeszły w fazę konsolidacji przybierającej formę diamentu. Jest to typowa formacja odwrócenia wieńcząca długoterminowe trendy. W tym przypadku możemy mówić o zakończeniu trendu spadkowego. W związku z tym najbliższe tygodnie powinny przynieść solidniejsze odbicie kursu funta do 1,32 USD.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor i BM ING Banku Śląskiego nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszych komentarzy. Powielanie bądź publikowanie analizy lub jej części bez pisemnej zgody BM ING Banku Śląskiego jest zabronione.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here