Naga MarketsWIG20 pomimo europejskich wahań zyskuje 0,5%. Spółki energetyczne tracąWtorkowa sesja stała pod znakiem odrabiania spadków z początku tygodnia, a WIG20 pomimo zmiennego przebiegu notowań na europejskich parkietach zdołał zyskać 0,5%. Cały czas pozytywnie na wycenę indeksu wpływa dołączenie Allegro (+1,9% we wtorek), przy czym wczorajsze wzrosty są również zasługą mocnego zachowania się akcji KGHM (+2,6%) i przede wszystkim PGNiG (+8,1%) po publikacji danych operacyjnych za III kwartał.

CD Projekt ponownie traci. Solidny indeks mWIG40

Z drugiej strony słabiej zachowywały się walory CD Projekt (-1,33%), energetyki, PZU oraz JSW, nie można więc jednoznacznie wyróżnić „in plus” albo „in minus” jednego sektora odpowiadającego za przebieg wczorajszej sesji. Nieco lepiej zachowywał się natomiast indeks mWIG40, gdzie solidne zwyżki zanotowały m.in. akcje Budimexu, Asseco Poland albo Kęt.

Te artykuły również Cię zainteresują

Krajowych inwestorów mogły wspierać lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej we wrześniu (+5,9% r/r) przy oczekiwaniach rynkowych rzędu +3,8% r/r, co okazał się być poprawą również względem sierpnia (+1,5% r/r).

Jeżeli chodzi o sesję na rynkach bazowych to we wtorek obserwowaliśmy stosunkowo niewielką zmienność indeksów z uwagi na brak ważniejszych, nowych informacji  napływających na rynki finansowe. Przy pustym kalendarium makroekonomicznym inwestorzy cały czas śledzili informacje odnośnie postępów w negocjacjach kolejnego pakietu fiskalnego stymulującego gospodarkę w Stanach Zjednoczonych. Umiarkowany optymizm w notowaniach za oceanem mogły wywołać słowa przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, że jest optymistką co do szans na kompromis ws. pakietu stymulacyjnego w USA. Warto zauważyć przy tym, iż kolejne tego rodzaju wypowiedzi tamtejszych polityków póki co nie przełożyły się jeszcze na realne osiągnięcie porozumienia. Jednakże w rezultacie przy lekkich spadkach indeksów europejskich, te amerykańskie zakończyły sesję na plusie.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Po sesji w USA poznaliśmy gorsze od oczekiwań wyniki Netflixa, który rozczarował zarówno samymi rezultatami, jak i niższą od spodziewanej liczbą nowych abonamentów. Informacje te mogą więc być testem sentymentu inwestorów względem sektora akcji technologicznych na świecie. Z drugiej strony większość azjatyckich indeksów zakończyła poranną sesję na plusie, rosną też ceny miedzi co może wskazywać na utrzymanie się popytu na ryzykowne aktywa. W kraju zwracamy uwagę na publikację kolejnych danych makro za wrzesień, czyli sprzedaży detalicznej oraz produkcji budowlano-montażowej, które podane zostaną o godz. 10:00.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here