Naga MarketsŚrodowe notowania na rynku warszawskim zaczęły się od dynamicznego uderzenia popytu, któremu pomagała dobra postawa rynków bazowych.

WIG20 wybił nad szczyt fali odreagowania pandemicznej wyprzedaży

Jeszcze przed końcem pierwszej godziny sesji władzę nad nastrojami przejęło przesilenie techniczne w postaci wybicia WIG20 nad szczyt fali odreagowania pandemicznej wyprzedaży, zakończenie tygodniowej konsolidacji i wreszcie pokonania oporu na poziomie 1764 pkt.

Ruch rynku miał poparcie w obrocie, który w południe, liczony tylko dla WIG20, przekroczył 500 mln złotych. Niestety, w fazie handlu okazało się, iż presja wzrostowa z rynków bazowych zderza się z wygaśnięciem popytu przy spotkaniu WIG20 z rejonem 1800 pkt. W efekcie starczył lekki impuls spadkowy ze strony niemieckiego DAX-a, by WIG20 oddał poranne sukcesy techniczne.

Niestety druga połowa dnia była raczej grą o utrzymanie przesilenia technicznego, a zamknięcie sesji przez indeks w rejonie 1767 pkt. wypada blado na tle porannego wzrostu. Co ważne, rynek nie potrafił podkreślić swojego sukcesu w sprzyjającym kontekście w postaci kolejnej zwyżki niemieckiego DAX-a o blisko 4 procent i wyjściu Wall Street na nowe maksima lokalnych fal wzrostowych.

Bilansem jest jednak pokonanie oporu w rejonie 1764 pkt. przy wzroście WIG20 o 1,76 procent. Obrót przekroczył 1,2 mld złotych, co pozwala uznać sesję za potwierdzającą przesilenie i trend wzrostowy. W praktyce warto filtrować optymistyczne scenariusze zachowaniami rynku na kolejnych sesjach, ale też trudno kwestionować przewagę byków, gdy podaż ponosi kolejne porażki i musi odsuwać się na wyższe poziomy.

Niezależnie od sygnałów ostrzegawczych po tygodniu konsolidacji pod oporem w rejonie 1764 pkt. WIG20 zameldował się na wyższej półce. Zakrycie luki-oporu w rejonie 1764-1648 pkt. oznacza nie tylko wybicie na nowe maksima fali wzrostowej, ale też otwarcie drogi do przetestowania oporów w rejonie 1906-1900 pkt.

Adam Stańczak

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here