Naga MarketsStrzałka wzrostowa na tle wykresuRodzimy indeks WIG20 niestrudzenie rośnie praktycznie od końcówki października 2018 roku – z poziomu 2085 punktów do aktualnych, 2393 punkty. Zdaje się, że indeks nabiera coraz szybszego tempa wzrostów co świadczy tylko o kondycji głównych europejskich indeksów. W tym momencie indeks WIG wybija roczne szczyty, co sugeruje możliwość ataku na wyższe szczyty – m.in poziomu 2471 pkt. 


Ożywienie na głównych indeksach europejskich to już fakt. W tym momencie rodzimy indeks WIG wybija szczyty z początku 2018 roku, a co za tym idzie – generuje sygnały wzrostowe w dłuższej perspektywie. W tym momencie również, można doszukiwać się celów dla indeksu na poziomach 2410 – 2500. Zobaczmy w jaki sposób wygląda sytuacja z interwału dziennego.

WIG20 – Aktualna sytuacja na wykresie

Podczas dzisiejszej sesji wybicie strefy oporu oznacza pojawienie się byczego nastawienia – jednak przed indeksem jeszcze finalny re-test strefy na potwierdzenie teraźniejszego przełamania strefy. Jeśli indeks faktycznie ma kontynuować dalsze wzrosty, wówczas test poziomu 2380 powinien odbyć się tym razem do dołu – czyli klasycznym testem sekwencji wybicia szczytu, gdzie doszukiwać się można dalszych sygnałów wzrostowych na kontynuację wzrostów.

WYKRES WIG20 D1 23.01.2019
WIG20 D1 23.01.2019

Pierwszym celem zakładając taki scenariusz byłby poziom 2470, jako TP1 dla pozycji długich ze swingu wzrostowego, oraz strefa 2570 jako TP2 dla całości ruchu wzrostowego. Tam oczekiwana byłaby głębsza korekta świadcząca o “zdrowotności rynku”, czyli klasycznym odreagowaniu mocniejszych wzrostów. Oczekiwany czas na wykonanie takich zasięgów skupiałby się od 2 do 5 tygodni oraz zależny byłby bardzo od reszty głównych indeksów europejskich takich jak m.in DAX czy Euro Stoxx 50.

Negacją dalszych wzrostów byłoby brak potwierdzenia poziomu 2380 i zejście przebijające kolejne wsparcie tj. poziom 2314. Oznaczałoby to również negatywną wymowę a więc powrót do konsolidacji indeksu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here