Naga Marketspionek szachowy z koroną na polu do gryOstatni tydzień był bardzo interesujący na giełdach, zarówno w Polsce jak i na świecie. WIG20 zdołał pokonać lokalne opory i teraz ma za cel szczyt na 2420 punktów. Jego wybicie otworzyłoby drogę do 2560 pkt. 


Amica, LPP i CCC wśród najciekawszych spółek

Jedną z ciekawszych spółek jest Amica, która rozpoczęła trend wzrostowy już prawie pół roku temu. Wciąż jednak jest miejsce do dalszych wzrostów, między innymi dzięki temu, że spółka posiada coraz większą sieć sprzedaży na zachodzie. KGHM natomiast w dalszym ciągu podąża w trendzie wzrostowym, choć przyznać trzeba, że dotarł już do ważnych miejsc, a metale już nie chcą tak solidnie rosnąć. Czy to czas na sprzedaż akcji miedziowego giganta?

Spółki związane ze sprzedażą detaliczną radzą sobie bardzo dobrze w ostatnim czasie. Dino rośnie w silnym trendzie, LPP i CCC po wynikach sprzedażowych mocno rosną. Zwłaszcza odzieżowa spółka wygląda interesująco, ponieważ otwiera sobie drogę najpierw do 9 500 zł, a następnie do 10 000 zł za akcję, czyli historycznego szczytu. Czy inwestorzy w dalszym ciągu wierzyć będą we wzrost sprzedaży detalicznej w Polsce i za granicą?

Przeglądając trendy na spółkach z WIG20 można dostrzec głębokie korekty na części spółek, a także próbę pojawienia się trendów spadkowych na energetyce. Spółki z tej branży mocno spadają w ostatnim czasie, co wzbudza ryzyko pozostania na dłużej przy niskich wycenach. Nic jednak dziwnego, patrząc na inwestycje jakie poczynić muszą te spółki oraz wciąż niejasną sytuację w kwestii cen energii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here