Naga MarketsPo wtorkowym pogłębieniu kilkumiesięcznych minimów, indeks WIG20 o godzinie 09:30 zyskiwał 0,44%, próbując odbijać od istotnej strefy wsparcia, do której powrócił po serii bardzo dynamicznych spadków. Środowe przedpołudnie przynosi głównie umocnienie akcji CD Projekt oraz CCC, które jako jedyne składowe indeksu blue chipów zyskują ponad 1%.


WIG20 uspokaja po wzrostowej sesji w USA

We wtorek indeks S&P 500 zamykał się z zyskiem 1,3%, odbijając od dwumiesięcznych minimów i poziomu 2820 pkt. WIG20 co prawda pogłębiał minima w trakcie wczorajszej sesji, dzisiaj stara się jednak odrabiać część strat, jak na razie jest to jednak bardzo skromne odbicie. Gdyby benchmarkowi nie udało się utrzymać nad obecnym wsparciem, wtedy otworzy sobie drogę do minimów z października ubiegłego roku na wysokości 2080 pkt.

WIG20 zatrzymał się na poziomie wsparcia
WIG20 zatrzymał się na poziomie wsparcia

Patrząc na wykres WIG20 ciężko nie odnieść wrażenia, że dynamika obecnych spadków łudząco przypomina deprecjację majową. Marcin Tuszkiewicz z Investio jest zdania, że odbicie od dołków 2160 pkt. sprzed kilku miesięcy było książkową pułapką na byki, która przyniosła chwilową nadzieję na większe odreagowanie: „W tym momencie na rynku mamy dwa scenariusze: albo konsolidacja pomiędzy 2150 pkt. i 2400 pkt., co rodziłoby szansę na odreagowanie w najbliższych dniach albo spadek do 2000 pkt.”

Więcej o środowej sesji na GPW w porannym programie Adama Raka z Comparic24.tv:

Akcje CD Projekt powracając nad linię trendu, CCC również w górę

Chociaż jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że dynamiczne wybicie linii trendu przez akcje CD Projekt i zejście pod 220 zł będzie oznaczało silniejszą korektę, to środa wypycha cenę ponownie nad układ techniczny. Co prawda notowania są nadal blokowane przez opór horyzontalny, zwiększają jednak swoje szanse na ponowne podejście w okolice historycznych maksimów.

Akcje CD Projekt powracają nad linię trend i zyskują 1,3% w środę
Akcje CD Projekt powracają nad linię trend i zyskują 1,3% w środę

Powyżej 1% w środowe przedpołudnie rosną również akcje CCC. Dla notowań jest to jednak marne pocieszenie, gdyż po serii sierpniowych spadków, spółka znalazła się poniżej 130 złotych, co jest najniższym poziomem od 2016 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here