Naga MarketsPoniedziałkowy poranek przynosi falę pesymizmu na warszawskim parkiecie. Na godzinę po otwarciu rynku aż 15 spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 mieni się czerwienią. Największe spadki notuje o poranku Tauron oraz Orange. Po drugiej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługuje natomiast CD Projekt, którego notowania zbliżają się w okolice historycznych szczytów.


WIG20 poniżej 2340 pkt.

Spoglądając na notowania Indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek ostatnich spadków jego kurs osunął się w okolice istotnego wsparcia w wysokości 2300 pkt., gdzie już w miniony czwartek pojawiła się potężna reakcja popytowa. Powstała w ten sposób formacja objęcia hossy zasygnalizowała potencjalne odrzucenie tej strefy i w piątek również obserwowaliśmy wzrosty.

Początek nowego tygodnia przyniósł jednak ze sobą spadki. Pozostaje tylko pytanie, czy okażą się one jedynie korektą, po której rynek wróci do wzrostów? Czy doprowadza do większej deprecjacji?

Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 2415 punktów.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dotyczących polskich spółek notowanych na GPW oraz przygotowanie do sesji w porannym programie Comparic24.tv:

CD Projekt nadzieją dla warszawskiego parkietu

Mimo, że akcje aż 75% spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 tracą dziś na wartości, wciąż pozostaje te 25%, które mieni się na zielono. Najjaśniej świecącą z tego grona jest spółka CD Projekt, której notowania zyskują o poranku już 1,43%. Warto zwrócić uwagę, że to już druga sesja z rzędu, kiedy cena CDR utrzymuje się powyżej 220 zł. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet nowego ATH.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EURUSD) w konsolidacji przy 1,12165 USD. Co dalej z parą?
Następny artykułTim Draper: Bitcoin zyska dzięki LibraCoin
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here