Naga MarketsjswPiątkowe otwarcie notowań na GPW nie przynosi większych zmian dla indeksu WIG20, który w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 2200 punktów. Biorąc pod uwagę spółki wchodzące w skład głównego indeksu, na szczególną uwagę zasługuje dziś Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która rozpoczęła piątkową sesję ponad 5% luką wzrostową a w wyniku późniejszej aprecjacji powiększyła te wzrosty do ponad 8%.


JSW liderem piątkowych wzrostów

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Węgiel koksowy JSW wykorzystywany jest głównie w produkcji koksu – obok rudy żelaza, podstawowego składnika wsadu do wytwarzania stali. Grupa JSW przetwarza we własnych koksowniach około 45% produkowanego przez Grupę węgla koksowego dzięki czemu finalnie może oferować produkt bardziej przetworzony i o większej wartości. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni.

Spoglądając na notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej zauważymy jednak, że jej kurs od połowy stycznia 2018 roku pozostaje w trendzie spadkowym i nawet dzisiejsza, znaczna aprecjacja nie daje sygnałów do nagłej zmiany tej tendencji. W praktyce okazuje się bowiem, że nawet jeżeli wzrosty sięgną okolic 55,50 zł, to i tak mogłyby one okazać się jedynie kolejną korektą w trendzie spadkowym. Poziom ten jest bowiem jednym z ostatnio pokonanych wsparć i z technicznego punktu widzenia, przed dalszymi spadkami powinien on zostać przetestowany od dołu (jako opór). W chwili obecnej cena akcji JSW oscyluje natomiast w okolicy 53,20 zł.

JSW liderem piątkowych wzrostów

Więcej na temat czwartkowego otwarcia GPW, WIG20 oraz głównych spółek w porannym przeglądzie rynku Adama Raka z Comparic24.tv:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro do dolara poniżej 1,1200. Kurs EUR/USD będzie spadał?
Następny artykułChiny odchodzą od negocjacyjnego stołu? – komentarz walutowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here