Naga MarketsMężczyzna, nad którego rękami unosi się wykresCzwartkowa sesja na rynkach akcji zakończyła się niewielkimi spadkami. Chociaż część indeksów europejskich odnotowało wzrosty, to kolor czerwony przeważał na głównych parkietach w Azji, Ameryce oraz w przypadku DAX i CAC40.

Część indeksów europejskich odnotowało wzrosty

Negatywny sentyment panował już podczas porannych notowań w Chinach. Pomimo znacznie lepszych danych dotyczących odbicia PKB w II kwartale (+3,2% r/r wobec prognoz +2,5% r/r) oraz nieco lepszych miesięcznych danych o produkcji przemysłowej i inwestycjach w czerwcu, tamtejsze indeksy odnotowały mocne odwrócenie (-4,5%) wzrostowego trendu z początku miesiąca. Spadki wycen na Starym Kontynencie były zdecydowanie mniejsze i sięgnęły ok. 0,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynków tym razem nie wsparła komunikacja ze strony EBC. Który pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie i utrzymał wielkość programu skupu aktywów PEPP na 1,35 bln EUR. Wydaje się, że wczoraj na pierwszym planie były obawy inwestorów odnośnie prawdopodobieństwa osiągnięcia porozumienia przez kraje UE w sprawie programu pomocowego dla gospodarki wspólnoty, negocjowanego na trwającym obecnie szczycie UE.

Cały czas rośnie także liczba nowych zachorowań na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, c o w trakcie wczorajszej sesji okazało się być w centrum uwagi inwestorów. Tym samym zignorowane zostały lepsze od oczekiwań wyniki sprzedaży detalicznej za czerwiec w USA (+7,5% m/m vs +5,0% m/m prognozy).

W opisanym powyżej otoczeniu, krajowe indeksy wykazały relatywną siłę. WIG20 po ujemnym otwarciu stopniowo piął się do góry by zakończyć dzień na prawie 0,25% plusie, w czym wydatnie pomogły notowania Orange (+9,7%), PKN Orlen (+3,3%) oraz Cyfrowego Polsatu (+1,7%) i CD Projekt (+0,9%). Co ciekawe były to jedyne wzrostowe spółki z WIG20, jednakże wystarczyło to do zakończenia dnia na plusie przez indeks blue chipów.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Pod koniec tygodnia najważniejszą informacją dla inwestorów może być progres negocjacji programu pomocowego podczas szczytu UE. W obliczu braku istotniejszych danych makroekonomicznych publikowanych w piątek, rynki tradycyjnie, jak w ostatnich tygodniach, będą także zwracać uwagę na rozwój pandemii COVID-19 w USA oraz ew. informacje odnośnie relacji na linii USA-Chiny.

Równocześnie zwracamy uwagę na słabsze od oczekiwań wyniki Netflixa i spadek kursu spółki w handlu pozasesyjnym o ok. 9% c o może przekładać się na pogorszenie sentymentu inwestorów względem sektorów wzrostowych na dzisiejszej sesji.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here