Naga MarketsIndeks WIG20 w środę otwierał się na delikatnym minusie tracąc 0,2%. W godzinach przedpołudniowych w składzie benchmarku ciężko wskazać silniej zyskującą spółkę, gdyż wzrosty żadnej nie przekraczają 1%. W gronie spadkowiczów silniej tracą natomiast JSW (-2,6%) oraz Alior Bank (-1,2%).


WIG20 w dół trzecią sesję z rzędu, jednak bez większej zmienności

W zeszłym tygodniu inwestorzy byli świadkami dynamicznego odbicia indeksu WIG20 od strefy wsparcia na 2300 pkt., w tygodniu bieżącym zmienność jest jednak zdecydowanie mniejsza. W związku ze spadkami korekcyjnymi benchmark powraca pod 2340 pkt. i nadal jest zawieszony w swoistej próżni w ramach trwającej od ponad miesiąca konsolidacji.

WIG20 konsoliduje pomiędzy 2300 i 2360 pkt.
WIG20 konsoliduje pomiędzy 2300 i 2360 pkt.

W momencie gdy WIG20 nie radzi sobie za dobrze, amerykański S&P 500 powracał we wtorek nad poziom 3000 punktów, zyskując 0,7%, a DAX umacniał się o 1,64%, testując lipcowe maksima. Co prawda środowa sesja spycha cenę ponownie pod 12500 pkt. i przynosi ze sobą skromną korektę spadkową, to jednak indeksy zachodnie poruszają się zdecydowanie dynamiczniej od polskiego WIGu.

Akcje Alior i JSW liderami środowych spadków

Na niespełna godzinę po otwarciu handlu kasowego na GPW najsilniej tracą akcje JSW osuwające się o 2,6% oraz Alior Banku (1,2%). JSW ma na koncie trzeci dzień osunięć w tym tygodniu, w efekcie czego pogłębia tegoroczne minima i testuje poziomy tuż nad pułapem 40 złotych za akcję, ostatni raz obserwowane niemal 3 lata temu.

Akcje JSW pogłębiają tegoroczne minma
Akcje JSW pogłębiają tegoroczne minma


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here