Naga MarketsIndeks WIG20 w środę otwierał się na delikatnym minusie tracąc 0,2%. W godzinach przedpołudniowych w składzie benchmarku ciężko wskazać silniej zyskującą spółkę, gdyż wzrosty żadnej nie przekraczają 1%. W gronie spadkowiczów silniej tracą natomiast JSW (-2,6%) oraz Alior Bank (-1,2%).


WIG20 w dół trzecią sesję z rzędu, jednak bez większej zmienności

W zeszłym tygodniu inwestorzy byli świadkami dynamicznego odbicia indeksu WIG20 od strefy wsparcia na 2300 pkt., w tygodniu bieżącym zmienność jest jednak zdecydowanie mniejsza. W związku ze spadkami korekcyjnymi benchmark powraca pod 2340 pkt. i nadal jest zawieszony w swoistej próżni w ramach trwającej od ponad miesiąca konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 konsoliduje pomiędzy 2300 i 2360 pkt.
WIG20 konsoliduje pomiędzy 2300 i 2360 pkt.

W momencie gdy WIG20 nie radzi sobie za dobrze, amerykański S&P 500 powracał we wtorek nad poziom 3000 punktów, zyskując 0,7%, a DAX umacniał się o 1,64%, testując lipcowe maksima. Co prawda środowa sesja spycha cenę ponownie pod 12500 pkt. i przynosi ze sobą skromną korektę spadkową, to jednak indeksy zachodnie poruszają się zdecydowanie dynamiczniej od polskiego WIGu.

Akcje Alior i JSW liderami środowych spadków

Na niespełna godzinę po otwarciu handlu kasowego na GPW najsilniej tracą akcje JSW osuwające się o 2,6% oraz Alior Banku (1,2%). JSW ma na koncie trzeci dzień osunięć w tym tygodniu, w efekcie czego pogłębia tegoroczne minima i testuje poziomy tuż nad pułapem 40 złotych za akcję, ostatni raz obserwowane niemal 3 lata temu.

Akcje JSW pogłębiają tegoroczne minma
Akcje JSW pogłębiają tegoroczne minmaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here