Naga MarketsWIG20 oficjalnie w trendzie spadkowym, uważa Michał Palaczyk (Squaber)Poniedziałkowa sesja na GPW przyniosła mocną wyprzedaż przy lekko podwyższonych obrotach, a WIG20 zamykał się ze stratą 0,8% na wysokości poziomu 1758 pkt. Michał Palaczyk ze Squaber.com w najnowszym odcinku Sygnałów Dnia na antenie Comparic24.tv przygląda się notowaniom Eurocash i Mabionu oraz PKO BP w obliczu planowanego skupu akcji.

  • W programie poruszono również temat premiery nowego iPhone’a, do którego przygotowuje się firma Apple
  • Dodatkowo Palaczyk mówi o światowym banku, który jest jednym z największych właścicieli amerykańskich spółek oraz o czarnym złocie po serii spadkowej
  • Na polskim podwórku liderami deprecjacji były Tauron, LPP oraz Play tracące kolejno 5,19%, 3,55% oraz 3,05%

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20: Czy sytuacja odwraca się w stronę spadkową?

Od sierpniowych maksimów WIG20 traci ponad 6,4% i chociaż notowania cały czas utrzymują się w zakresie wakacyjnej konsolidacji, to ostatnie tygodnie upływają raczej pod dyktando niedźwiedzi. Jak zauważa Michał Palaczyk od razu przekłada się to na średnią obrotów, która lekko idzie do góry i znajduje się w okolicach poziomu 600-700 milionów złotych (średnia z ostatnich 15 sesji)

Obroty zaczęły wzrastać dopiero kilka tygodni po wygenerowaniu sygnału spadkowego. Ostatni raz o szansie spadków mówiłem pod koniec sierpnia, kiedy WIG20 wybijał 1820 pkt., co zamykało trend wzrostowy na WIG20 i krótkoterminowo zmierzamy obecnie do poziomu 1750 pkt. Przebicie poziomów z zeszłego tygodnia źle by wróżyło i sugerowało dalszą deprecjację – komentował Michał Palaczyk.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBoruta Zachem planuje skokowy wzrost wartości Grupy w ciągu 2 lat
Następny artykuł100 000 bitcoinów o wartości 1 mld USD ztokenizowanych w DeFi
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here